Фахівці Держпродспоживслужби продовжують проводити для освітян семінари щодо функціонування системи контролю за безпечністю харчових продуктів Рекомендовані

Фахівці Маловисківського районного управління Держпродспоживслужби області провели навчальний семінар для керівників, завідувачів господарських частин та медичних сестер закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти м. Мала Виска. Одним з обговорених питань на семінарі було функціонування системи НАССР в освітніх закладах області.

Нині одне з основних завдань щодо організації харчування у навчально-виховних закладах усіх регіонів України, в тому числі Кіровоградщини, - забезпечити функціонування системи контролю безпечності харчових продуктів. Згідно з вимогами чинного законодавства адміністрації освітніх установ зобов’язані розробити, впровадити і постійно підтримувати принципи системи HACCP. Це дасть змогу забезпечити належний контроль за виробниками та постачальниками, якістю і безпечністю сировини, умовами її приготування в частині дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

Спікери зазначили, що під час укладання договорів з постачальниками, адміністрації освітніх закладів слід у першу чергу звертати увагу на те, чи зареєстрований постачальник належним чином.

Система НАССР не нова й належить до обов’язкових у рамках законодавства більшості європейських країн. При цьому НАССР є досить гнучкою системою, її підходи потрібно застосувати до кожного об’єкта, адже вона гарантує безпечність продукції на всьому шляху харчового ланцюга, допомагає виявити усі небезпечні фактори, що здатні вплинути на безпечність кінцевого продукту, та усунути їх.

Учасники семінару також обговорили питання дотримання санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та дезінфекційного режимів; використання санітарного та спеціального одягу при виконанні робіт, пов’язаних з організацією харчування (обробка сировини, приготування страв, миття посуду та прибирання приміщень); дотримання особистої гігієни працівниками харчоблоків та вчасне проходження медичних оглядів, щоденне засвідчення в журналі здоров’я відсутності кишкових розладів, катаральних симптомів та відсутності хворих на гострі кишкові інфекції серед членів родини тощо. Ці вимоги застосовуються до всіх працівників навчальних закладів, що мають справу з продуктами харчування. Адже найголовніше – щоб харчування дітей в закладах освіти було безпечним, якісним і повноцінним для збереження здоров’я та розвитку дітей. Детальніше про вимоги можна прочитати на нашому сайті за посиланням.

Фахівці Держпродспоживслужби наголосили, що лише скоординованими спільними діями вдасться виробити алгоритм щодо покращення якості харчування дітей. Впровадження системи HACCP є одним з дієвих механізмів, який зменшує ризики потрапляння неякісних чи небезпечних продуктів до шкільних їдалень.

2 в кінець 3 в кінець

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2758580
Сьогодні
Цього місяця
Всього
874
49987
2758580

Ваш IP: 3.236.214.224
23-06-2021