Обласна програма з локалізації та ліквідації карантинних організмів продовжує свою дію Рекомендовані

Начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Тетяна Лапицька взяла участь у засіданні постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин. На засіданні розглянули низку питань, серед яких стан виконання обласної програми з локалізації та ліквідації карантинних організмів на території області у 2019 році.

На території Кіровоградської області поширені чотири карантинні організми: американський білий метелик, західний кукурудзяний жук, повитиця польова та амброзія полинолиста. Західний кукурудзяний жук, зважаючи на локальність розповсюдження, не охоплюється обласною програмою. Цього року заходи програми проводились в рамках загального благоустрою без фінансування з бюджетів різних рівнів.

З метою моніторингу поширення карантинних організмів державні фітосанітарні інспектори здійснили спостереження за фітосанітарним станом посівів сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень на площі більше 200 тисяч гектарів.

Проблемним питанням залишається фітосанітарний стан узбіч. Протягом поточного року було ліквідовано 24,3 га карантинних бур’янів вздовж автомобільних доріг загального користування державного значення та виконано роботи з ліквідації бур’янів на 82 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Однак лише цих заходів недостатньо. В подальшому на цих територіях буде зосереджено максимальну увагу.

Попри закінчення вегетаційного періоду, організаційна робота триває. Так у листопаді в центрі розвитку місцевого самоврядування пройшли зустрічі з головами територіальних громад, під час яких розглядали питання співпраці територіальної громади та Держпродспоживслужби області. Мова йшла також про фітосанітарний стан територій, заходи боротьби з карантинними організмами тощо. Головам територіальних громад було надано відповіді на питання щодо налагодження роботи на місцях та покращення фітосанітарного стану територій.

На виконання заходів обласної програми з локалізації та ліквідації карантинних організмів на території області та з метою інформування широкого кола осіб на наступний рік заплановано продовження співпраці з об’єднаними територіальними громадами та збільшення кількості друкованих інформаційних листівок для поширення серед населення.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2013815
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1989
1989
2013815

Ваш IP: 3.235.75.174
01-06-2020