Увага: на Вінниччині зареєстровано пташиний грип Рекомендовані

За інформацією Держпродспоживслужби України 18 січня 2020 року в ПП “Хутір” у с. Бугаків Немирівського району, що на Вінниччині, було зареєстровано загибель птиці. 19.01.2020 року встановлено діагноз: грип птиці.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущенню поширення збудника хвороби. За попередньою інформацією на підприємстві утримувалося близько 98 тис. голів птиці.

Грип птиці - гостре висококонтагіозне вірусне захворювання, що характеризується високою (до 80%) захворюваністю і летальністю, різноманітністю форм перебігу та клінічних ознак, а також широким спектром охоплюваних видів свійської та дикої птиці.

Джерелом інфекції є хвора та перехворіла на грип птиця, вірусоносійство в якої може тривати до двох - трьох місяців. Основним шляхом передачі збудника є повітряно-крапельний. Зараження може відбуватися при безпосередньому контакті а саме: через повітря, воду, інфікований корм, яйця, інвентар, транспорт.

Також збудник можуть передавати комарі, гризуни, тому кожен власник птиці має вести постійну боротьбу з ними.

Але найбільший ризик виникнення захворювання пов'язаний з міграцією диких птахів, тому всі власники домашньої птиці зобов'язані не допускати її вигул на відкритих пасовищах, ставках, річках та інших водосховищах, що унеможливить контакт з дикою перелітною і синантропною птицею (горобці, ворони, голуби тощо).

Для профілактики захворювання птиці власникам також необхідно:

- здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів;

- інформувати територіальну державну ветеринарну службу про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;

- на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

- утримувати різні види птиці окремо;

- не допускати сторонніх осіб у місця утримання домашньої птиці;

- зберігати корми для годівлі птиці в недоступних для дикої птиці місцях;

- проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;

- здійснювати ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

- проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

- дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

У разі появи ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, у випадку її масової загибелі необхідно терміново сповістити територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) або службу ветеринарної медицини у вашому районі або області!

Контактні дані знаходяться за посиланнями 1 , 2

 

 

Співчуття

співчуття

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області висловлює щире співчуття начальнику відділу правового забезпечення Головного управління Сосонському Олександру Миколайовичу у зв’язку з тяжкою, непоправною втратою – смертю матері Людмили Іванівни.


Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області глибоко сумує з приводу передчасної смерті діловода відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Олександрійського міського управління Головного управління Петрусь Вікторії Віталіївни та висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійної.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2090756
Сьогодні
Цього місяця
Всього
387
20962
2090756

Ваш IP: 18.206.194.134
11-07-2020