Забезпечення належного температурного режиму в закладах освіти – один із чинників успішної профілактики вірусних захворювань у дитячих колективах Рекомендовані

З початку опалювального сезону до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло 15 звернень громадян щодо недотримання повітряно-теплового режиму в освітніх закладах міст Кропивницького, Світловодська та Олександрії.

Питання дотримання санітарно-гігієнічних показників мікроклімату в навчальних закладах є одним із ключових у збереженні та зміцненні здоров’я підростаючого покоління. Діти через особливості їх теплорегуляції дуже чутливі до змін показників мікроклімату та потребують забезпечення комфортного повітряного та теплового режиму приміщень. 

Враховуючи, що зимові канікули в закладах освіти області вже позаду та у зв’язку з можливим погіршенням епідемічної ситуації в області з грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій, з метою запобігання виникненню та локалізації групових осередків грипу та ГРВІ, Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує керівникам закладів освіти області про необхідність дотримання повітряно-теплового режиму, проведення профілактичних, протиепідемічних та дезінфікуючих заходів.

Відповідно до вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24 березня 2016 року № 234 оптимальною температурою у групових осередках є +19-23°C,у приміщеннях басейнів +29-30°C, у залах для занять музикою та фізичною культурою+18-19°C, у теплих переходах – не менше +15°C, у приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі закладу, температура повітря повинна бути не менше +21°C. Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти, повинна становити 40-60%.

У приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів температура повітря в класах і кабінетах має бути +17-20°С, у майстернях з обробки металу і дерева +16-18°С, спортивних залах +15-17°С, роздягальнях при них +19-23°С, в актових залах +17-20°С, у бібліотеці +16-18°С, медичних кабінетах +21-23°С, рекреаціях +16-18°С, спальних приміщеннях +18-20°С, в умивальних +20-23°С, у вестибюлі, гардеробі +16-19°С, у туалетах +17-21°С, душових – не нижче +25°С. Відносна вологість повітря повинна складати 40-60%.

Температура, нижча вказаних нормативів, неприпустима.

Відповідальність за дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів покладається на засновників (власників) та керівників закладів. Щоб здійснювати постійний контроль за дотриманням повітряно-теплового режиму, необхідно всі приміщення закладу забезпечити контрольними термометрами. Згідно з вимогами Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів не рідше двох разів на рік засновник зобов’язаний організовувати лабораторний контроль повітряно-теплового режиму.

Також відповідно до санітарних правил і норм з метою зменшення забруднення середовища, де перебуває дитина, та зниження рівня впливу мікроорганізмів на організм людини необхідно забезпечити регулярне вологе прибирання з використанням дезінфікуючих та миючих засобів та провітрювання навчальних приміщень. Класні кімнати та кабінети провітрюють на перервах, а рекреації - під час уроків. До початку занять і після їх закінчення необхідно здійснювати наскрізне провітрювання навчальних приміщень. Тривалість наскрізного провітрювання визначається погодними умовами. Але провітрювання приміщень необхідне і в холодну пору року.

В Україні з 30 вересня 2019 року по 19 січня 2020 року захворіло 6,2% населення (понад 2 млн осіб), із них госпіталізовано 67113 людей. У Кіровоградській області епідемічна ситуація з грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій, враховуючи введення в окремих закладах освіти міст Кропивницького та Олександрії, а також Долинського району обмежувальних протиепідемічних заходів,характеризується як відносно стабільна, по області епідемічний поріг не перевищений. Державною установою «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» за поточний період епідемічного сезону 2019-2020 років підтверджено випадки сезонного грипу типу А у двох трирічних дітей з смт. Олександрівки та Петрівського району, шестирічної дитини та дев’ятнадцятирічної мешканки міста Кропивницького.

В Україні з початку епідсезону - з жовтня 2019 - по 22 січня 2020 року від ускладнень грипу померли 11осіб. Ніхто із померлих не мав щеплення від грипу. Перший летальний випадок в Україні зафіксовано31 грудня 2019 року.

Найефективнішим засобом профілактики грипу є щорічна вакцинація – це специфічна профілактика. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для проведення щеплення - напередодні сезону грипу та ГРВІ. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватись можна і впродовж всього сезону. Щеплення посилює здатність організму протистояти грипу. Розвиток імунного захисту починається з 2-го дня після вакцинації і набуває максимальної сили через 2-3 тижні. Імунітет зберігається від 6 до 12 місяців.

До заходів неспецифічної профілактики відноситься: уникання скупчень людей, використання одноразових масок при необхідності, регулярне провітрювання приміщень і проведення вологих прибирань, повноцінне харчування з введенням в їжу натуральних вітамінів. Слід також висипатися, уникати перевтоми і переохолодження, частіше мити руки з милом, користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, триматися на відстані від людей, які чхають і кашляють, загартовуватись, займатись спортом, більше ходити пішки і взагалі перебувати на свіжому повітрі.

За перших симптомів захворювання обов’язково слід звертатися до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для здоров’я!

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2150268
Сьогодні
Цього місяця
Всього
152
17480
2150268

Ваш IP: 3.231.25.104
09-08-2020