Фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини пройшли навчання з профілактики, діагностики та ліквідації грипу птиці Рекомендовані

Під керівництвом начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігоря Бойчука в м. Новоукраїнка відбувся навчальний тренінг з питань профілактики, діагностики та ліквідації грипу птиці. У заході взяли участь фахівці районних і міських управлінь та відділів Держпродспоживслужби області, державних лікарень ветеринарної медицини, державних лабораторій Держпродспоживслужби області, а також представники птахогосподарств.

2 після 1 абзацу 3 після 1 абзацу

Приводом приділити посилену увагу профілактиці захворювання став спалах грипу птиці, який зафіксували на Вінниччині в січні поточного року.

«Поява неблагополучних пунктів з грипу птиці призводить до великих економічних збитків регіону. Тож завдання фахівців Держпродспоживслужби полягає не лише в проведенні заходів з ліквідації наслідків захворювання, а найголовніше - у попередженні його виникнення та поширення» - наголосив Ігор Бойчук у вступному слові.

4 після 3 абзацу

Навчання фахівців проходило у два етапи. Перший - теоретична частина з обговоренням актуальних питань щодо еволюції вірусів грипу та виникнення нових зоонозних високопатогенних вірусів-реасортантів із підвищеним потенціалом подолання міжвидового бар’єру. Також було розглянуто загальну класифікацію вірусів грипу птиці, їх патогенність, варіанти та штами, діагностику грипу на комплексних засадах із залученням клінічних, епізоотологічних, серологічних, вірусологічних та молекулярно-генетичних методів. Учасники обговорили питання практичного застосування вимог «Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці» та проведення дезінфекції на об’єктах птахівництва (птахогосподарствах та приватних домогосподарствах).

5 після 4 абзацу 6 після 4 абзацу 7 після 4 абзацу

8 після 4 абзацу 9 після 4 абзацу 10 після 4 абзацу

Наприкінці теоретичної частини учасники мали змогу одразу застосувати засвоєну інформацію та пройти тестування з найважливіших питань щодо захворювання на грип птиці.

11 після 5 абзацу  13 після 5 абзацу 12 після 5 абзацу

Під час практичного етапу навчань, що проходив на базі Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини, учасники попрактикувалися здійснювати клінічний огляд живої птиці, відбір стандартного набору зразків патологічного матеріалу птиці, а також пакування та оформлення супровідної документації для відправки до уповноважених лабораторій на дослідження.

14 після 6 абзацу 15 після 6 абзацу 16 після 6 абзацу

Окрему увагу присутні звернули на використання дезінфекційної техніки, що перебуває на балансі державних установ ветеринарної медицини області.

17 після 7 абзацу 18 після 7 абзацу

Учасники тренінгу відзначили, що такі навчання є досить ефективними і дають змогу посилили рівень можливостей структурних підрозділів Держпродспоживслужби та державних установ ветеринарної медицини щодо проведення заходів з профілактики, діагностики та ліквідації грипу птиці.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2234097
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1524
40994
2234097

Ваш IP: 3.228.10.17
20-09-2020