Оприлюднено результати досліджень меду в рамках медіапроєкту «СТОП фальсифікат. МЕД» Рекомендовані

У рамках масштабного медіапроєкту «СТОП Фальсифікат. МЕД», який реалізується ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» спільно з Держпродспоживслужбою України та телеканалом «1+1», було проведено контрольну закупівлю зразків меду в 4-х регіонах України (Київ, Дніпро, Харків та Львів) у різних місцях продажу: торговельних мережах, офіційних ринках, у місцях стихійної торгівлі та в інтернеті.

Загалом для проведення досліджень закупили 29 зразків меду, з яких:

- 12 зразків меду бджолярів України;

- 16 зразків меду офіційних переробників України (12 - власні торгові марки і 4 - приватні марки мережевих супермаркетів);

- 1 зразок імпортованого меду (Франція).

Зразки було знеособлено, закодовано та відправлено для проведення досліджень до трьох акредитованих лабораторій:

  1. ННЦ Інститут бджільництва ім.П. І. Прокоповича(м. Київ);
  2. ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок(м. Львів);
  3. Eurofins(Німечинна).

Отримані результати засвідчили численні невідповідності показників якості меду - виявлено залишки антибіотиків та домішування дешевих цукрових сиропів.

Так з 29 зразків:

- 22 зразки (75% з перевірених) не відповідають заявленим якісним характеристикам за певним показником;

- 5 зразків містять заборонені залишки ветеринарних препаратів лікування бджіл (антибіотики);

- 12 зразків містять у складі домішані цукрові сиропи;

- 24 зразки (82%) мають ботанічне походження, що не відповідає заявленому маркуванню, тобто споживачів вводять в оману щодо складу: під виглядом меду з акації чи липи продається мед різнотрав’я або соняшнику;

- лише 4 зразки меду мають ботанічне походження у відповідності до вказаного на маркуванні, тобто вид меду вказаний на етикетці повністю збігається з результатом пилкового аналізу;

- зразок імпортованого меду не відповідає якісним характеристикам меду натурального.

Загалом тільки 7 зразків мають якісні характеристики, які повністю відповідають меду натуральному, але лише 1 зразок відповідає повністю і за якістю, і за маркуванням виду меду (липовий). Його було придбано у м. Харків на ринку Соллі безпосередньо у пасічника.

З результатами здійснених лабораторних досліджень якості меду можна ознайомитися за цим посиланням

Зважаючи на встановлені обмеження щодо проведення планових заходів здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період карантину, заходи державного контролю, заплановані Держпродспоживслужбою, в тому числі в рамках медійного проєкту «СТОП фальсифікат. МЕД», будуть продовжені після зняття карантину або обмежувальних заходів.

Наразі територіальні органи Держпродспоживслужби, керуючись розпорядженням Головного державного ветеринарного інспектора України, забезпечують контроль за проведенням операторами ринку відкликання та вилучення з обігу меду натурального виробництва ряду операторів ринку Київської, Одеської, Харківської, Дніпропетровської та інших областей у зв’язку із встановленням його невідповідності вимогам національного стандарту України ДСТУ 4497:2005 (мед натуральний).

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2239277
Сьогодні
Цього місяця
Всього
867
46174
2239277

Ваш IP: 3.92.74.105
23-09-2020