Верховна Рада підтримала приєднання України до Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку Рекомендовані

30 квітня поточного року Верховна Рада України ухвалила законопроект №0029 «Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрового та кормового буряка Організації економічного співробітництва та розвитку» (далі – Закон).

Належна імплементація цього Закону після підписання та набуття чинності дозволить проводити сертифікацію насіння цих культур за міжнародними стандартами. Відповідно це сприятиме підвищенню якості українського насіннєвого матеріалу, рівня конкурентоспроможності сортів на зовнішніх ринках, задоволенню експортного попиту та відкриттю нових ринків збуту.

Метою насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (далі – ОЕСР) є заохочення використання країнами-учасниками насіння високої якості. Ці схеми дозволяють використання етикеток та сертифікатів для насіння, виробленого та підготовленого для міжнародної торгівлі відповідно до погоджених правил та положень.

Визначено вісім насіннєвих схем відповідно до груп та видів культурних рослин: трави та бобові; хрестоцвітні та інші олійні або прядивні культури; зернові; цукровий та кормовий буряк; конюшина підземна та подібні види; кукурудза; сорго; овочеві культури.

Україна вже 10 років є учасником насіннєвих схем ОЕСР по зернових, кукурудзі та сорго. Завдяки цьому суб’єкти насінництва змогли виробляти та проводити сертифікацію насіння цих культур за міжнародними нормами та брати участь у світовій торгівлі насінням, використовуючи етикетки та сертифікати ОЕСР, які визнаються 60 країнами-учасниками ОЕСР.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2148856
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1063
16068
2148856

Ваш IP: 54.236.59.154
08-08-2020