Відпочили - не забудьте прибрати Рекомендовані

Традиційно третій весняний місяць багатий на свята, частина з яких є державними, а відповідно – вихідними. Цей рік не став винятком і в травні 2020-го українці отримали змогу довше відпочивати. 9 травня, яке є офіційним вихідним, цьогоріч припадає на суботу, тож вихідний день переноситься на понеділок відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України.

На період травневих свят усі карантинні заборони є чинними, у тому числі й норма про уникнення скупчень людей (стосується також виїзду з друзями чи близькими на відпочинок).

Весна – радість для людей, але горе для зон відпочинку. Вони просто потопають в тоннах сміття, найчастіше страждають ліси, парки та віддалені береги ставків. Коли сотні жителів міста вирушать з сім’ями та друзями на пікніки, зазвичай вони залишають після себе гори сміття. Серед відходів найчастіше зустрічається скло, пластик та поліетилен, які довго розкладаються у ґрунті та шкодять довкіллю.

Спалювати залишене сміття теж не вихід, цей процес надзвичайно шкідливий як для навколишнього середовища, так і для здоров’я людини. За розведення багать у лісопарковій зоні (порушення вимог пожежної безпеки в лісах) можна отримати штраф від 1 500 до 4 590 гривень. Якщо це призведе до лісової пожежі, можуть оштрафувати на суму від 91 800 гривень до 153 000 гривень. У продуктах горіння містяться дуже небезпечні речовини – оксиди азоту, сірка, феноли, токсичні вуглеводи, канцерогенні діоксини, які можуть впливати на спадковість, не кажучи вже про сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.

Спалювання пластикового сміття принесе більшої шкоди, ніж навіть просто залишений, викинутий чи розплавлений пластик. Відмовитися від використання такої тари неможливо. Люди використовують одноразовий посуд усюди, при цьому ніхто не задумується про шкоду, яку він несе. Діоксин через повітря всмоктується в землю, продукти та добре розчиняється в жирах. І знову потрапляє до організму людини. Отже, пластикову тару, поліетилен необхідно вивозити на сміттєзвалища і в жодному разі не спалювати.

Згідно з інформацією Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології рівень забруднення атмосферного повітря у квітні цього року в м. Кропивницький характеризувався збільшенням пилу, діоксиду сірки, формальдегіду, незначним збільшенням діоксиду азоту, сажі.

Тож досить труїти самих себе. Просимо кожного жителя не бути байдужим як до довкілля, так і до власного здоров'я. І пам’ятайте, щоразу, коли бачите спалювання листя, трави чи побутових відходів, терміново повідомляйте відповідні служби. Власне ж сміття викидайте в контейнери, урни, звідки їх заберуть спеціалізовані підприємства, або самостійно вивозьте сміття на облаштовані сміттєзвалища.

Свята - не привід для засмічення природи і самовільної відміни карантинних заходів. Залишаймося здоровими на здоровій планеті!

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2148773
Сьогодні
Цього місяця
Всього
980
15985
2148773

Ваш IP: 54.236.59.154
08-08-2020