Іксодові кліщі: як правильно обробити ділянку від паразитів Рекомендовані

Сезон активності іксодових кліщів починається у березні і зазвичай триває по листопад та має протягом року два виражених піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні. Як засвідчує досвід, кліщі можуть потрапити на людину у будь-який час дня і ночі та за будь-якої погоди. Це може відбутися під час прогулянок в парках, виїздах на відпочинок до лісу, а також під час проведення весняних робіт на дачних та присадибних ділянках.

Боротьба з кліщами дуже важлива, тому що ці комахи переносять безліч хвороб, які не просто небезпечні для здоров'я людей і домашніх улюбленців, а й можуть призвести до летальних випадків.

Найбільшу небезпеку для людини паразити становлять у травні-червні, коли вони починають шукати собі їжу і нападають на всіх, хто їм трапляється. У цей період слід особливо уважно оглядати себе і своїх улюбленців після прогулянок у парках і будь-яких інших місцях з великою кількістю рослин.

Виникає питання: як боротися і чим обробити ділянки від кліщів?

Найперші профілактичні заходи такі:

 • регулярно підстригати газони до висоти травостою не більше 7-10 см;
 • не допускати утворення звалищ і захаращених місць;
 • своєчасно прибирати опале листя та гілки;
 • проводити дератизаційні обробки, адже миші є носіями личинок кліщів.

Якщо механічне очищення території не допомогло і кліщі все ще є на ділянці, слід вдатися до акарицидних препаратів. Правильно організовані акарицидні заходи допоможуть надовго позбутися від кліщів, тим самим вберегти від укусу себе та домашніх тварин.

Обробляти територію від кліщів слід тільки в суху і теплу погоду, яка створює максимально сприятливі умови для кристалізації препаратів на поверхнях. Саме ці кристали забезпечують повне знищення кліщів. Всього буде потрібно дві-три якісні обробки, щоб повністю захистити себе від кліщів на весь теплий сезон. Порядок проведення робіт такий:

 • перша обробка проводиться в квітні-травні, при підвищенні середньої температури повітря вдень до + 10°С;
 • друга обробка проводиться через 2 місяці після першої, зазвичай на початку липня;
 • третя обробка проводиться тоді, коли на ділянці виявляються кліщі. Зазвичай це відбувається в кінці серпня – на початку вересня, в період масового вилуплення личинок кліщів, або під час сезонної линьки німф і підготовці їх до відходу на зимівлю.

Зазвичай дві або три такі обробки необхідні тільки в перший рік. У наступні роки достатньо лише обприскати ділянку навесні, щоб знищити кліщів, які могли з’явитися, і не допустити їх розмноження влітку.

При самостійній обробці ділянки дуже важливо дотримуватися заходів безпеки, щоб застосований акарицид не заподіяв шкоди ні тому, хто оброблює, ні іншим людям, що знаходяться на ділянці, ні домашнім тваринам.

Для цього необхідно:

 • на час обробки обмежити доступ до ділянки людей та домашніх тварин;
 • на час обробки вдягнути одяг з довгими рукавами і штанинами, що закривають ноги до щиколоток, рукавички, шапку, окуляри і респіратор (саме респіратор, що призначений, як мінімум, для медичної дезінфекції, але точно не просту марлеву пов’язку з аптеки);
 • розводити засіб потрібно в рукавичках і респіраторі;
 • при обробці потрібно налаштувати розпилюючу насадку обприскувача таким чином, щоб струмінь препарату був досить довгим і максимальна кількість розчину потрапляла на траву і землю, не піднімаючись у повітря.

Якщо під час обприскування у вас погіршується самопочуття і з’являються симптоми отруєння (запаморочення, нудота), слід негайно припинити обробку, вийти за межі оброблюваної території, зняти респіратор і продихатися, прополоскати рот і ніс водою. Якщо стан не поліпшується, необхідно звернутися до лікаря.

При обробці важливо стежити, щоб препарат не потрапив на квітучі дерева (аби вберегти бджіл), в колодязь, в миски і поїлки для домашніх тварин.

Відлякати кліщів від своєї ділянки можна також за допомогою деяких рослин, які містять натуральний інсектицид «Пиретрин». Серед подібних рослин можна виділити деякі види ромашок, зокрема: перські, далматські і кавказькі ромашки. Ці рослини значно знизять ймовірність проникнення паразитів на вашу територію.

Напередодні літнього сезону всі місця відпочинку необхідно підготувати - розчистити, привести до ладу, рослинне сміття вивезти з території. Місця відпочинку повинні бути безпечними в епідемічному та санітарному відношенні та не нести загрози для здоров’я людей. Отож, суб’єкти господарювання мають підготувати місця відпочинку завчасно, а в разі можливості захворіти – попереджати про такі ризики відвідувачів місць відпочинку.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2150422
Сьогодні
Цього місяця
Всього
306
17634
2150422

Ваш IP: 3.231.25.104
09-08-2020