Вживаються заходи щодо покращення стану об’єктів питного водопостачання в області Рекомендовані

На Кіровоградщині продовжуються комісійні обстеження об’єктів питного водопостачання та водовідведення за участі фахівців Держпродспоживслужби. Відповідність водопостачання та водовідведення для населення вимогам чинного законодавства вже перевірено на 1165 об’єктах. На 850 об’єктах водопостачання виявлені порушення (140 об’єктів централізованого 710 об’єктів нецентралізованого водопостачання,).

Серед основних порушень - відсутність зон санітарної охорони джерел водопостачання, відсутні протоколи дослідження води, не проведена профілактична промивка та дезінфекція на об’єктах централізованого водопостачання. На об’єктах нецентралізованого водопостачання - не проводиться чищення та дезінфекція, відсутній лабораторний контроль води в повному обсязі згідно з ДСанПіН 2.2.4-171-10, санітарно-технічний стан колодязів незадовільний, колодязі потребують поточного ремонту тощо.

З метою усунення порушень, виявлених у ході обстежень, балансоутримувачам об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, органам влади та органам місцевого самоврядування направлено 335 приписів, пропозицій, рекомендаційних листів.

За результатами обстежень балансоутримувачі вжили заходи щодо покращення стану об’єктів питного водопостачання, а саме: проведені чищення та дезінфекція 53 колодязів (Інгуло-Кам’янська, Петрокорбівська та Вершино-Кам’янська сільські ради Новгородківського району); відремонтовано 5 колодязів, замінені кришки оголовків, встановлені дашки та підставки для відер, придбані нові громадські відра (Новомиколаївська сільська рада Новоукраїнського району); проведені ремонти громадських колодязів та дезінфекція води (Несватківська сільська рада Олександрівського району); проведено дезінфекцію води та поновлено запас деззасобів (водогони КП «Оберіг-Аква» та КП Ясинівської сільської ради Олександрівського району); вирішено питання щодо контролю за якістю питної води та рганізації зони санітарної охорони джерела водопостачання (Гнатівське державне комунальне підприємство Добровеличківського району).

Що стосується об’єктів водовідведення, порушення виявили на 23 з 37 обстежених, а саме: очисні каналізаційні споруди потребують капітального ремонту та реконструкції, не всі аеротенки працюють, піскоуловлювачі та відстійники потребують очищення, каналізаційні стоки після очистки не дезінфікуються. За результатами перевірок виготовлено робочий проєкт «Реконструкція локальних очисних споруд комунальних стоків в с. Катеринівка» (КП «Обрій» Катеринівської сільської ради Кропивницького району).

Фахівці дослідили 382 проби питної води з об’єктів централізованого водопостачання (виявили 13 відхилень за санітарно-хімічними показниками, 1 за мікробіологічними показниками), 430 проб води з об’єктів нецентралізованого водопостачання (виявили 28 відхилень за санітарно-хімічними показниками, 1 за мікробіологічними показниками). Досліджено також 42 проби поверхневої води в місцях водозаборів та скиду стічних вод, відхилень не виявлено.

З питань забезпечення населення якісною питною водою в період карантину та усунення недоліків на об’єктах водопостачання проведено 44 засідання обласної, міських та районних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Робота триває.

Співчуття

співчуття

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області висловлює щире співчуття начальнику відділу правового забезпечення Головного управління Сосонському Олександру Миколайовичу у зв’язку з тяжкою, непоправною втратою – смертю матері Людмили Іванівни.


Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області глибоко сумує з приводу передчасної смерті діловода відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Олександрійського міського управління Головного управління Петрусь Вікторії Віталіївни та висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійної.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2090740
Сьогодні
Цього місяця
Всього
371
20946
2090740

Ваш IP: 18.206.194.134
11-07-2020