Спеціалісти Держпродспоживслужби області продовжують обстежувати об’єкти питного водопостачання та водовідведення Рекомендовані

Минулого тижня комісіями, до складу яких входять і спеціалісти Держпродспоживслужби, в 14-ти районах Кіровоградщини обстежено 35 об’єктів водопостачання. Порушення виявлено на 12 з них (34,3 %), серед яких 3 - об’єкти централізованого водопостачання та 9 – нецентралізованого.

Основні порушення, виявлені протягом вказаного періоду на об’єктах централізованого водопостачання, такі:

в Олександрівському районі: не витримано зону суворого режиму, території не облаштовані, не огороджені, на них не скошені бур’яни; не проведено профілактичну дезінфекцію води та не надані протоколи її досліджень за 2020 рік;

у Новгородківському районі: відсутні проект встановлення зони санітарної охорони джерела водопостачання, технологічний регламент з експлуатації споруд та мереж централізованого водопостачання, працівники, які обслуговують водогін, не пройшли медичний огляд, до територіального управління несвоєчасно надається інформація про результати виробничого контролю безпечності та якості питної води;

у Бобринецькому районі: не розроблено проект організації (установлення) зони санітарної охорони, не проведено профілактичну промивку та знезараження водогону, не дотримуються графіки дослідження води, відсутні результати виробничого контролю якості води за санітарно-хімічними та радіаційними показниками.

Основні порушення, виявлені на об’єктах нецентралізованого водопостачання, наступні: не проводиться чищення та дезінфекція громадських колодязів (Новоархангельський район).

З метою усунення порушень, виявлених у ході обстежень та перевірок, балансоутримувачам об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, органам місцевої влади, органам місцевого самоврядування направлено пропозиції та рекомендаційні листи.

Раніше проведена робота в даних напрямках має позитивні наслідки. В ході повторних обстежень виявлено виконання наданих пропозицій, а саме: забезпечено контроль за якістю та безпечністю води в повному обсязі на водогоні в Добровеличківському районі, погоджено 2 паспорти на колодязі в Голованівському районі, проведено виробничий контроль та отримані відповідні результати досліджень води з джерел нецентралізованого водопостачання в Онуфріївському та Устинівському районах.

Обстежено 1 об’єкт водовідведення, порушень не виявлено (в Кропивницькому районі).

З об’єктів нецентралізованого водопостачання відібрано 30 проб води, відхилень не виявлено.

Як уже повідомлялося на нашому сайті, обстеження об’єктів водопостачання та водовідведення здійснюються на виконання доручення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 13 березня 2020 року № 601-10.1/15 щодо виконання пункту 3 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87, статті 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Загалом під час комісійних обстежень перевірено відповідність вимогам чинного законодавства на 1200 об’єктах питного водопостачання. На 862 (71,8 %) з них виявлені порушення (143 об’єкти - централізованого водопостачання, 719 об’єктів – нецентралізованого).

Обстежено 38 об’єктів водовідведення, на 23 з яких виявлено порушення, а саме: очисні каналізаційні споруди потребують капітального ремонту та реконструкції, працюють не всі аеротенки, потребують очищення піскоуловлювачі, відстійники, не дезінфікуються після очистки каналізаційні стоки.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2832886
Сьогодні
Цього місяця
Всього
912
912
2832886

Ваш IP: 35.175.191.36
01-08-2021