Версія для друку

Спеціалісти Держпродспоживслужби області продовжують обстежувати об’єкти питного водопостачання та водовідведення Рекомендовані

Минулого тижня комісіями, до складу яких входять і спеціалісти Держпродспоживслужби, в 14-ти районах Кіровоградщини обстежено 35 об’єктів водопостачання. Порушення виявлено на 12 з них (34,3 %), серед яких 3 - об’єкти централізованого водопостачання та 9 – нецентралізованого.

Основні порушення, виявлені протягом вказаного періоду на об’єктах централізованого водопостачання, такі:

в Олександрівському районі: не витримано зону суворого режиму, території не облаштовані, не огороджені, на них не скошені бур’яни; не проведено профілактичну дезінфекцію води та не надані протоколи її досліджень за 2020 рік;

у Новгородківському районі: відсутні проект встановлення зони санітарної охорони джерела водопостачання, технологічний регламент з експлуатації споруд та мереж централізованого водопостачання, працівники, які обслуговують водогін, не пройшли медичний огляд, до територіального управління несвоєчасно надається інформація про результати виробничого контролю безпечності та якості питної води;

у Бобринецькому районі: не розроблено проект організації (установлення) зони санітарної охорони, не проведено профілактичну промивку та знезараження водогону, не дотримуються графіки дослідження води, відсутні результати виробничого контролю якості води за санітарно-хімічними та радіаційними показниками.

Основні порушення, виявлені на об’єктах нецентралізованого водопостачання, наступні: не проводиться чищення та дезінфекція громадських колодязів (Новоархангельський район).

З метою усунення порушень, виявлених у ході обстежень та перевірок, балансоутримувачам об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, органам місцевої влади, органам місцевого самоврядування направлено пропозиції та рекомендаційні листи.

Раніше проведена робота в даних напрямках має позитивні наслідки. В ході повторних обстежень виявлено виконання наданих пропозицій, а саме: забезпечено контроль за якістю та безпечністю води в повному обсязі на водогоні в Добровеличківському районі, погоджено 2 паспорти на колодязі в Голованівському районі, проведено виробничий контроль та отримані відповідні результати досліджень води з джерел нецентралізованого водопостачання в Онуфріївському та Устинівському районах.

Обстежено 1 об’єкт водовідведення, порушень не виявлено (в Кропивницькому районі).

З об’єктів нецентралізованого водопостачання відібрано 30 проб води, відхилень не виявлено.

Як уже повідомлялося на нашому сайті, обстеження об’єктів водопостачання та водовідведення здійснюються на виконання доручення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 13 березня 2020 року № 601-10.1/15 щодо виконання пункту 3 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87, статті 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Загалом під час комісійних обстежень перевірено відповідність вимогам чинного законодавства на 1200 об’єктах питного водопостачання. На 862 (71,8 %) з них виявлені порушення (143 об’єкти - централізованого водопостачання, 719 об’єктів – нецентралізованого).

Обстежено 38 об’єктів водовідведення, на 23 з яких виявлено порушення, а саме: очисні каналізаційні споруди потребують капітального ремонту та реконструкції, працюють не всі аеротенки, потребують очищення піскоуловлювачі, відстійники, не дезінфікуються після очистки каналізаційні стоки.