Французькі кози прижилися на Кіровоградщині Рекомендовані

Понад 4 роки тому у Франції представник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області взяв участь у вивченні епізоотичної ситуації та інспектуванні господарств з метою поставки до України племінних кіз альпійської породи. Тоді було відібрано понад 300 голів тварин. Після відповідних ветеринарних процедур поголів’я подолало довгу дорогу і, прибувши до с. Підлісне Олександрівського району, стало початком розвитку козиної ферми та козівництва в районі взагалі. До слова, в цій справі вирішили спробувати себе люди, які раніше тваринництвом зовсім не займалися.

Тепер, після понад 3,5 року з часу тієї події, підлісненська ферма - приклад успішного козівництва. Це стало можливим і завдяки ретельному дотриманню працівниками фермерського господарства ветеринарно-санітарних вимог, а також профілактичним щепленням та діагностичним дослідженням, які здійснюють спеціалісти Держпродспоживслужби Олександрівського району згідно з технологічними схемами і протиепізоотичними планами.

Господарство працює в закритому режимі, тут забезпечено високий рівень біобезпеки. Це – обов’язкова умова здоров’я стада. Зайве говорити, наскільки цей чинник важливий, враховуючи, що з 2019 року підприємство має офіційний статус племінного репродуктора альпійської породи кіз в Україні.

Та на цьому тут не зупинилися і взялися за виробництво козиного молока та його переробку на високоякісні натуральні сири. Після проведеного інспектування Держпродспоживслужбою області восени минулого року було видано експлуатаційний дозвіл на їх виробництво. На підприємстві запроваджено систему HACCP, яка дозволяє контролювати безпечність харчових продуктів по всьому ланцюгу «від лану – до столу».

 

лк 02

 

лк 04

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2148872
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1079
16084
2148872

Ваш IP: 54.236.59.154
08-08-2020