Фахівці Держпродспоживслужби та Держпраці в Кіровоградській області провели спільний онлайн-семінар щодо здійснення ринкового нагляду Рекомендовані

За спільної ініціативи фахівців у сфері державного ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби та управління Держпраці в Кіровоградській області відбувся онлайн-семінар з питань впорядкування та вдосконалення процедури здійснення державного ринкового нагляду у відповідності до Законів України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та «Про загальну безпечність нехарчової продукції». До заходу долучилися колеги з Хмельницької, Дніпропетровської, Київської, Чернігівської та Черкаської областей.

Начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Держпродспоживслужби області Сергій Горовой наголосив на важливості розвитку співпраці між управліннями, а також підкреслив, що актуальність таких семінарів обумовлена необхідністю постійного вдосконалення знань фахівців, які здійснюють державний ринковий нагляд.

Необхідність проведення заходу для обміну досвідом викликана законодавчими змінами, що набрали чинності 26 березня 2020 року. Йдеться про Закон України від 12.12.2019 № 367-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду». Цей закон передбачає зміни задля вдосконалення відносин між суб’єктами господарювання та державними органами ринкового нагляду.

Основною метою спілкування фахівців стало розуміння порядку створення розпорядчих документів стосовно підготовки, проведення та оформлення результатів перевірок. Також обговорено питання щодо умов застосування штрафних санкцій до суб’єктів господарювання. Слід зазначити, що штрафні санкції значно зросли, однак їх застосування відтерміноване. Зміни до законодавства надали суб’єктам господарювання змогу уникнути накладання штрафних санкцій шляхом виконання обмежувальних (корегувальних) рішень, які винесені органом державного ринкового нагляду, у строк, погоджений із суб’єктом господарювання.

На окреме обговорення винесли порядок накладання штрафних санкцій за недопуск посадових осіб до проведення перевірки та перешкоди законним діям посадових осіб під час проведення перевірки. Наразі такі санкції складають 170 000 грн незалежно від форми власності суб’єкта господарювання.

Починаючи з 2 кварталу 2020 року фахівці відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Держпродспоживслужби області, згідно з новими вимогами законодавства, провели 13 планових та 1 позапланову перевірку характеристик продукції. Це побутова техніка, освітлювальна апаратура, дитячі іграшки, радіообладнання. За результатами перевірок виявлено 43 види продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, та винесено 43 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів до суб’єктів господарювання. Варто зазначити, що суб’єкти господарювання беззаперечно виконують рішення посадових осіб, тож штрафні санкції не застосовувалися.

Учасники онлайн-семінару, розглянувши практичні аспекти здійснення ринкового нагляду, проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення, дійшли висновку, що спільними зусиллями можна досягти кращих результатів у напрямку впорядкування процедури здійснення державного ринкового нагляду та контролю за нехарчовою продукцією.

 

2

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2148920
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1127
16132
2148920

Ваш IP: 54.236.59.154
08-08-2020