32 власників тварин притягнуто до адміністративної відповідальності за ненадання або відмову від вакцинації домашніх улюбленців проти сказу Рекомендовані

За І півріччя цього року в області провакциновано проти сказу 98 617 домашніх тварин (58 247 собак та 40 370 котів). Однак чимало власників тварин не надають собак та котів або й відмовляються від проведення фахівцями державних лікарень ветеринарної медицини профілактичної, а іноді й вимушеної вакцинації тварин проти сказу, тим самим порушуючи діючу інструкцію «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин». Отож за 7 місяців до адміністративної відповідальності з накладанням штрафу притягнули 32 власників домашніх тварин.

Варто зазначити, що за 8 місяців в області зареєстровано 46 випадків сказу, з них 3 в серпні (безпритульний кіт в Олександрійському районі, дрібна рогата худоба в Новоукраїнському районі та велика рогата худоба в Онуфріївському районі).

Безвідповідальне ставлення власників тварин до проведення профілактичних щеплень проти сказу своїм улюбленцям, нехтування Правилами утримання домашніх тварин приводить до поширення сказу та наражає на небезпеку тварин, їх власників та інших людей.

Державні установи ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Кіровоградщини в рамках виконання профілактичних протиепізоотичних заходів постійно та на безоплатній основі проводять щеплення домашніх тварин проти сказу. До того ж восени заплановано проведення кампанії з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту. Розповсюдження вакцини відбувається за допомогою літаків, оснащених системами GPS і системами реєстрації скидання брикетів з вакциною.

Довідково: Сказ - це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком енцефаліту зі швидким ураженням центральної нервової системи. У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням кваліфікованої медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча.

Щоб захистити себе та близьких від захворювання на сказ, необхідно дотримуватись певних правил при поводженні з тваринами:

  • власникам собак та котів регулярно вакцинувати своїх тварин;
  • вигул тварин здійснювати на короткому повідку з використанням намордників на облаштованих майданчиках для вигулу тварин;
  • дворових собак у приватних садибах утримувати у вольєрах;
  • не дозволяти дітям годувати або бавитись з будь-якими тваринами, незалежно від того домашні вони чи безпритульні;
  • стережіться безпритульних, а тим більше диких тварин, які втратили страх перед людиною;
  • уникайте контактів з потенційно небезпечними тваринами – не слід кормити, гладити, ловити та лікувати хворих тварин тощо;
  • не заводьте собак і кішок заради забави, не викидайте домашніх улюбленців на вулицю.

Пам’ятайте, сказ не можна вилікувати, його можна тільки попередити. Уважність та обережність у поводженні з тваринами, а особливо з дикими та незнайомими, має бути головним правилом для кожного.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2234035
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1462
40932
2234035

Ваш IP: 3.228.10.17
20-09-2020