Заняття на відкритому повітрі: не забуваємо про кліщів Рекомендовані

Навчальний рік, що розпочався, значно відрізняється від попередніх і для вчителів, і для учнів, адже свої правки внесла пандемія коронавірусної хвороби. З метою запобігання поширенню COVID-19 було встановлено протиепідемічні вимоги до організації освітнього процесу в закладах. Про це йдеться в постанові Головного державного санітарного лікаря України № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, в документі вказано, що за можливості потрібно забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі. Надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі, запропоновано й у тимчасових рекомендаціях щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року №25.

Дотримання протиепідемічних вимог є вкрай важливим для профілактики захворювання та мінімізації можливості поширення вірусу. Разом з тим Держпродспоживслужба Кіровоградщини рекомендує бути обережними при проведенні уроків надворі, адже вересень-жовтень – це пік активності кліщів. Тож при організації занять на подвір’ї керівникам закладу необхідно привести земельні ділянки та прилеглі території до належного санітарного стану, скосити траву, обрізати кущі, не дозволяється малим дітям гратися у високій траві тощо.

Слід пам’ятати, що найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишаючись на речах. Тож перед входом в приміщення школи, дитячого садка після заняття надворі варто оглянути шкіру та одяг дітей. При використанні репелентів (засоби, що відлякують кліщів) батькам слід враховувати особливості організму дитини, щоб уникнути можливих алергічних реакцій на засіб.

Детальніше про те, як не стати жертвою кліща, читайте за посиланням.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2234009
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1436
40906
2234009

Ваш IP: 3.228.10.17
20-09-2020