Оздоровча кампанія в області пройшла без епідемічних ускладнень Рекомендовані

Епідемія коронавірусу в країні внесла корективи в дитячу оздоровчу кампанію і в області. До кампанії готувалися 5 дитячих таборів (ДОЗ «Сонячний» Долинського району, ТОВ ДЗОВ «Дружба» Олександрійського району, ТОВ ДЗОВ «Чайка» Гайворонського району, ТОВ ДЗОВ «Бригантина» Новоархангельського району, ДОЗ «Жовтень» Олександрівського району), які були перевірені Держпродспоживслужбою області. Але функціонував лише дитячий оздоровчий заклад «Бригантина» в смт. Новоархангельськ. Заклад працював в одну зміну, протягом якої оздоровлено 130 дітей.

Оздоровча кампанія в області розпочалась з 1 серпня за прийнятим рішенням Уряду. До початку оздоровлення спеціалісти Держпродспоживслужби здійснили позапланові перевірки таборів з лабораторним контролем на дотримання вимог чинного законодавства та їх готовності прийняти дітей на відпочинок. Також перевіряли табір і під час його роботи.

Серед основних зауважень під час перевірок були наступні: не придбані або ж були в недостатній кількості дезінфікуючі та лікарські засоби, не відремонтована водонапірна башта, не замінений пісок на пляжі, не проведено дезінфекцію водопровідних мереж, не встановлено очисні установки питної води тощо.

Лабораторно було досліджено на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники 52 проби питної води, 10 з яких не відповідали нормативним значенням за вмістом сульфатів, сухого залишку мінеральних солей, загальною жорсткістю. За радіологічними показниками (вмістом радону) не відповідало 2 проби води з 5. Досліджувалася також вода відкритих водоймищ на пляжах таборів. По 10 проб на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники були без відхилень. Окрім цього, досліджено 36 проб піску з пляжів на санітарно-хімічні, мікробіологічні, токсикологічні та радіологічні показники, які також були без відхилень. А от серед 22 проб на паразитологічні показники виявили відхилення в 4 пробах. Результати досліджень страв - без відхилень.

Зауваження, виявлені перед початком відкриття табору «Бригантина», керівництвом закладу були усунені, лабораторні дослідження були без відхилень. Під час роботи табору перевірялись організація та дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 № 43. Після завершення табірної зміни медичними працівниками була проведена ефективність оздоровлення дітей: 92,2 % дітей мали виражений оздоровчий ефект, 7,5 % дітей – слабкий оздоровчий ефект, 0,3 % дітей – відсутній оздоровчий ефект.

Протягом всієї оздоровчої кампанії, яка завершилася 27 серпня 2020 року, епідемічна ситуація в регіоні залишалася стабільною. Серед працівників табору та дітей, які відпочивали, спалахів гострих кишкових інфекційних хвороб і харчових отруєнь не зареєстровано. Також не було виявлено випадків коронавірусної інфекції під час зміни та протягом наступних 14 днів.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2323413
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1745
66399
2323413

Ваш IP: 54.236.35.159
30-10-2020