За невиконання припису в сфері безпечності харчових продуктів власниці пекарні довелося сплатити понад 20 тис. грн штрафу Рекомендовані

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області постійно консультує суб’єктів господарювання з питань забезпечення дотримання вимог законодавства в сфері безпечності харчових продуктів. Водночас, діючи в межах наданих повноважень і на підставі офіційних документів, при встановленні порушень законодавства під час перевірки об’єкта державні інспектори надають припис щодо необхідності усунення виявлених порушень. Однак, якщо підприємець не виконує вимоги припису, чим створює небезпеку для здоров’я та життя споживачів продукції, застосовуються штрафні санкції.

Так, раніше на нашому сайті повідомлялося, що На Кіровоградщині пекарня призупинила роботу через низку порушень законодавства. Тоді під час планової перевірки пекарні в м. Знам’янка спеціалісти виявили, що на виробництві не витримується належний рівень гігієнічних вимог, в тому числі щодо захисту харчової продукції від забруднення. Готові хлібобулочні вироби зберігалися на лотках, застелених картонними коробками з-під дріжджів та ін. На кухні потужності поруч з інгредієнтами, що використовуються в технологічних процесах, зберігався брудний посуд, залишки їжі.

Коробка з маковою начинкою та відкрита коробка з сирковою масою знаходилися в коридорі на підлозі. Водночас не витримувався необхідний температурний режим зберігання харчової продукції, а саме: сиркова маса та макова начинка зберігалися за температури плюс 19°С, в той час як необхідний показник плюс 6°С; дріжджі – плюс 21°С за необхідних плюс 7°С, маргарин – плюс 21°С за необхідних плюс 10°С. Нагадаємо, що порушення температурного режиму зберігання продукції сприяє розмноженню в ній мікроорганізмів та формуванню токсинів.

Таким чином, відповідно до ст. 11, ст. 67 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області винесло припис щодо усунення порушень та рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів фізичною особою-підприємцем до усунення виявлених порушень.

Пізніше з метою перевірки виконання вимог припису фахівці Знам’янського районного управління Держпродспоживслужби області під час позапланового заходу державного нагляду (контролю) виявили, що підприємець не усунув порушення. Це засвідчено в Акті перевірки уніфікованої форми та відеозаписі, створеному під час заходу державного нагляду засобом відеофіксації. Відповідно за невиконання вимог припису на фізичну особу-підприємця наклали штраф на суму 23 615 гривень. При відмові суб’єкта господарювання сплатити штраф добровільно, справа перейшла на розгляд до суду, після чого фізичною особою-підприємцем було сплачено зазначену суму коштів.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3147352
Сьогодні
Цього місяця
Всього
308
43709
3147352

Ваш IP: 52.203.18.65
26-01-2022