З посиленням контролю за дотриманням карантинних вимог обстеження Держпродспоживслужби охоплюють все більше суб’єктів господарювання Рекомендовані

Про це на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив перший заступник начальника Держпродспоживслужби Кіровоградщини Андрій Багрій.

Доповідач зазначив, що у вересні було здійснено близько 4 тисяч обстежень та складено 21 протокол, у жовтні – 5,5 тисяч обстежень, складено 44 протоколи. Від початку ж листопада фахівці Держпродспоживслужби провели 5682 обстеження суб’єктів господарювання, при 745 обстеженнях виявили порушення, склали 42 протоколи: об’єкти торгівлі продовольчими товарами – 26, об’єкти торгівлі непродовольчими товарами – 6, заклади громадського харчування – 2, перукарні – 1, ринки – 2, заклади загальної середньої освіти – 3, інші об’єкти (банк, ветеринарна клініка) – 2.

За два тижні дії карантину вихідного дня спеціалісти Держпродспоживслужби обстежили майже 2300 об’єктів, на 10% виявили порушення протиепідемічних вимог та склали 9 протоколів. До моніторингових обстежень були залучені 152 спеціалісти, працювало 116 рейдових груп спільно з представниками Національної поліції, ДСНС та органів влади.

Порушення, що найчастіше виявлялися під час карантину вихідного дня, це торгівля промисловими, косметичними товарами, товарами побутової техніки, засобів зв’язку, тютюнових виробів тощо попри заборону закладів цієї категорії на роботу. Також протягом двох вихідних було зафіксовано роботу дитячого розважального комплексу в Кропивницькому. Найбільше порушень відзначалося в Кропивницькому, Світловодську, Олександрії, а також у Гайворонському, Онуфріївському, Новоукраїнському та Бобринецькому районах.

Всього від початку введення карантину Держпродспоживслужба Кіровоградщини провела майже 32 тисячі обстежень суб’єктів господарювання. У 18% випадків були виявлені порушення (при 5736 обстеженнях). При цьому фахівці склали 183 протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 44-3 КУпАП за порушення правил щодо карантину людей. Найбільше складено протоколів на об’єктах продовольчої торгівлі – 112, на об’єктах непродовольчої торгівлі – 21, в закладах громадського харчування – 17, закладах освіти – 11, на агропродовольчих ринках – 10, у перукарнях - 4, на інших об’єктах - 8.

За результатами розгляду протоколів у судах уже визнано винними 4 суб’єкта господарювання та накладено 2 стягнення на 17 000 грн (магазин-кафе в Голованівському районі та продовольчий магазин в Олександрійському районі), 2 стягнення на 34 000 грн (кафе в Кропивницькому, гуртожиток в Олександрії) та визнано винними 3 осіб з винесенням усних попереджень судом (непродовольчі магазини у Знам’янському та Маловисківському районах).

Робота щодо контролю за організацією та дотриманням протиепідемічних заходів на об’єктах торгівлі і надання послуг триває. До того ж відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №1000-IX, який Верховна Рада ухвалила 6 листопада 2020 року, передбачено накладення штрафу на громадян за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнутих засобів індивідуального захисту, що закривають ніс та рот. Накладати штрафи на осіб за відсутності у них маски або за маску на підборідді під час перебування у громадському місці зможуть в тім числі й працівники Держпродспоживслужби.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2548821
Сьогодні
Цього місяця
Всього
2498
2498
2548821

Ваш IP: 3.236.175.108
01-03-2021