Забезпечення належного повітряно-теплового режиму - пріоритетне завдання в період сезонної захворюваності Рекомендовані

Про це йшла мова на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Начальник обласного управління Держпродспоживслужби Ігор Бойчук зазначив, що фахівці Держпродспоживслужби проводять щоденний моніторинг температури повітря в приміщеннях дитячих, освітніх, лікувально-профілактичних закладів, геріатричних відділеннях тощо та інформує органи влади, місцевого самоврядування, балансоутримувачів.

2

В жовтні-грудні поточного року вже фіксувались порушення щодо недотримання температурного режиму в закладах на 5 адміністративних територіях області:

  • м.Кропивницький - 22 ДНЗ, 1 ЗОШ, 8 ЛПЗ (лікувально-профілактичні заклади) через пориви мереж ТЕЦ та недостатню подачу теплоносія;
  • м.Світловодськ - 6 ДНЗ, 7 ЗОШ, 3 ЛПЗ у зв’язку з низьким тиском теплоносія від котелень №№ 2, 3 та аварійними ситуаціями на лініях тепломереж;
  • м.Олександрія - 14 ДНЗ, 2 коледжі, 12 ЛПЗ;
  • Олександрійський район - 5 ДНЗ;
  • м.Гайворон - 1 ДНЗ.

Фактична температура в приміщеннях становила +13-18 0С при нормативній +17-21 0С. Також неодноразово надходили скарги від батьків, чиї діти відвідують заклади дошкільної освіти в м. Кропивницький та м. Знам’янка.

До того ж у зв’язку з ускладненням епідемічної ситуації із захворюваності серед працівників на гострі респіраторні вірусні інфекції, не пов’язані з коронавірусом, тимчасово призупинялась робота окремих закладів у Голованівському, Компаніївському, Долинському, Світловодському та Новомиргородському районах.

Відсутність опалення та порушення температурного режиму в приміщеннях, де знаходяться діти, працівники, пацієнти, персонал закладів призводить до підвищення захворюваності. А в умовах карантину коронавірусної інфекції ситуація з дотримання нормативної температури повітря у приміщеннях стає ще актуальнішою і потребує своєчасного реагування.

Окрім збереження тепла в закладах ще одним способом профілактики поширення повітряно-крапельних інфекцій є дотримання дезінфекційного режиму. Наявність дезінфекційних засобів у достатній кількості та регулярне проведення дезінфекційних обробок поверхонь запобігає поширенню не лише коронавірусу, а й низки інших захворювань.

Держпродспоживслужба Кіровоградщини продовжує моніторинг за дотриманням температурних режимів у закладах, а також за виконанням протиепідемічних вимог з метою запобігання захворюваності на коронавірусну інфекцію та ГРВІ.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2631314
Сьогодні
Цього місяця
Всього
308
33013
2631314

Ваш IP: 34.204.186.91
18-04-2021