Майже 300 кг м’яса свинини вилучили з продажу в супермаркеті через порушення законодавства Рекомендовані

Державні інспектори Держпродспоживслужби Кіровоградщини здійснили планову перевірку одного з супермаркетів у м.Кропивницький. Під час заходу державного нагляду (контролю) фахівці встановили у закладі порушення законодавства в сфері безпечності харчових продуктів.

Так, в холодильній камері було виявлено 293,7 кг напівтуш свинячих домашніх охолоджених без ознак проведення ветеринарно-санітарної експертизи, зокрема відсутні позначки придатності м’яса. Зазначимо, що здійснення ветеринарно-санітарної експертизи є обов’язковою умовою допуску продукції до реалізації та свідчить про безпечність харчової сировини. Отож введення в обіг у торговельній залі м’яса свинини в напівтушах без проведення ветеринарно-санітарної експертизи є порушенням ст. 32 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

За результатами проведеної перевірки суб’єкта господарювання зобов’язали вилучити з обігу в супермаркеті зазначену продукцію. До того ж фахівці Держпродспоживслужби надали припис щодо необхідності усунення інших порушень у закладі, а саме: забезпечити належний санітарний стан виробничих та складських приміщень, провести прибирання, забезпечити дотримання температурних режимів зберігання харчових продуктів, зазначених виробником, та зберігання продукції в холодильних камерах без порушення товарного сусідства тощо. У випадку невиконання вимог припису суб’єкт господарювання несе відповідальність згідно з чинним законодавством.

Довідково. Припис - письмова вимога посадової особи органу контролю про усунення порушення. Невиконання припису тягне застосування заходу адміністративного впливу у вигляді штрафу в розмірі 5 мінімальних заробітних плат для фізичних осіб-підприємців та 8 мінімальних заробітних плат для юридичних осіб.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3885122
Сьогодні
Цього місяця
Всього
838
51317
3885122

Ваш IP: 3.236.241.39
28-03-2023