Мораторій на проведення планових перевірок продовжує діяти, але не в усіх сферах Рекомендовані

З метою врахування балансу інтересів громадян, суб’єктів господарювання та держави в період карантину Верховною Радою України було прийнято два закони від 17.03.2020 р.:

  1. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (зі змінами), згідно з яким на період встановлення карантину або обмежувальних заходів забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів у сфері господарської діяльності.
  2. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (зі змінами), яким тимчасово, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):

- за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику;

- у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;

- у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Тобто, зазначеними законами було запроваджено подвійний мораторій на проведення планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, а норми цих законів в частині обмежень планових заходів державного нагляду (контролю) суперечили одна одній, що створило законодавчу колізію.

Тож 04.12.2020 р. Верховною Радою України прийнято Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яким, зокрема, з метою усунення логічних неузгодженостей скасовано один з мораторіїв на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Відтак Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що державні інспектори у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, а також у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін продовжують здійснювати планові заходи державного нагляду (контролю), відповідно до затвердженого річного плану перевірок. Також інформуємо, що Міністерство охорони здоров’я України видало наказ від 04.08.2020 року №1788 про затвердження уніфікованої форми Акта, складеного за результатами проведення заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Ознайомитися з формою Акта та переліком питань щодо проведення заходів державного нагляду (контролю) в сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення можна за цим посиланням. 

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2465205
Сьогодні
Цього місяця
Всього
340
24982
2465205

Ваш IP: 3.227.247.17
16-01-2021