Епізоотична ситуація в області залишається стабільною та контрольованою Рекомендовані

В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Кіровоградській області відбулася виробнича онлайн-нарада під головуванням начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області Юрія Травкіна з керівниками територіальних підрозділів та установ ветеринарної медицини. Учасники нарад розглянули актуальні питання діяльності служби, зокрема щодо забезпечення протиепізоотичної роботи, а також підвели підсумки роботи в 2020 році та визначили завдання на 2021 рік.

2

Керівник підрозділу поінформував, що протягом 2020 року проведено 52 заходи державного нагляду (контролю) в сфері ветеринарної медицини, з них 14 планових перевірок суб’єктів господарювання та 38 позапланових заходів. За порушення Закону України «Про ветеринарну медицину» притягнуто до адміністративної відповідальності 149 осіб на суму 13 447 грн.

3

На території Кіровоградщини минулого року було зареєстровано два неблагополучних пункти щодо захворювання на африканську чуму свиней. Після проведення усіх заходів з локалізації та ліквідації вогнищ інфекції усі неблагополучні пункти оздоровлено. Наразі область благополучна щодо АЧС.

Водночас залишаються неблагополучні пункти з ряду інфекційних захворювань сільськогосподарських тварин:

  • з лейкозу ВРХ - 1 неблагополучний пункт;
  • трихінельоз лисиць - 2 неблагополучні пункти.

На постійному контролі мають перебувати заходи з профілактики грипу птиці. Зокрема в І кварталі 2021 року заплановано проведення позапланових заходів державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду) щодо суб’єктів господарювання, діяльність яких пов`язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живої птиці, її забоєм, переробкою та зберіганням продукції з неї щодо дотримання вимог біобезпеки з метою недопущення поширення збудника грипу птиці на територію області.

4

Державні установи ветеринарної медицини області, які належать до сфери управління Держпродспоживслужби, мають здійснювати контроль за клінічним станом птиці у господарствах та приватному секторі, проводити роз'яснювальну роботу щодо необхідності обстеження контактів домашньої птиці в особистих господарствах та дикої перелітної птиці.

5

 

Читайте також - 46 ВЛАСНИКІВ ТВАРИН ПРИТЯГНУТО ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ВІДМОВУ ВІД ВАКЦИНАЦІЇ ДОМАШНІХ УЛЮБЛЕНЦІВ ПРОТИ СКАЗУ

 

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2548685
Сьогодні
Цього місяця
Всього
2362
2362
2548685

Ваш IP: 3.236.175.108
01-03-2021