В одному з магазинів у Кропивницькому електронні ваги не відповідали метрологічним вимогам Рекомендовані

До Держпродспоживслужби Кіровоградщини надійшла скарга від жительки м. Кропивницький щодо невідповідності роботи електронного табло на вагах у магазині ковбасних виробів.

Під час позапланової перевірки магазину спеціалісти у сфері метрологічного нагляду встановили порушення чинного законодавства та надали підприємцю припис про необхідність усунути виявлені порушення. Зокрема фізичній особі-підприємцю встановили строк для заміни ваг китайського виробництва на ваги, які дозволені до експлуатації при проведенні торговельно-комерційних операцій та здійсненні розрахунків між споживачем та продавцем.

Додамо, що усі ваговимірювальні прилади, що використовуються в торгівлі, повинні відповідати визначеним метрологічним, торгово-експлуатаційним і санітарно-гігієнічним вимогам. Ці вимоги встановлені стандартами на ваги.

Метрологічні вимоги до ваг такі: стійкість, точність зважування, чутливість, сталість показань, єдність вимірювань.

До торгово-експлуатаційних та санітарно-гігієнічних вимог ваг висуваються такі вимоги:

  • максимальна швидкість зважування;
  • наочність показань зважування;
  • відповідність вагового приладу характеру товару, що зважується;
  • міцність;
  • нейтральність матеріалу, з якого виготовлені ваги, стосовно товару, що зважується;
  • зручність експлуатації ваг і догляду за ними.

Також Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та іншими нормативно-правовими актами у сфері метрології визначено, що усі ваги, які використовуються під час торговельно-комерційних операцій, підлягають обов’язковій повірці один раз на рік (для неавтоматичних зважувальних приладів до 50 кг – міжповірочний інтервал 1,5 року). Якщо зважувальний пристрій не пройшов цю процедуру, він не повинен бути допущений до експлуатації.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3502075
Сьогодні
Цього місяця
Всього
630
26675
3502075

Ваш IP: 3.239.4.127
17-08-2022