Версія для друку

В одному з магазинів у Кропивницькому електронні ваги не відповідали метрологічним вимогам Рекомендовані

До Держпродспоживслужби Кіровоградщини надійшла скарга від жительки м. Кропивницький щодо невідповідності роботи електронного табло на вагах у магазині ковбасних виробів.

Під час позапланової перевірки магазину спеціалісти у сфері метрологічного нагляду встановили порушення чинного законодавства та надали підприємцю припис про необхідність усунути виявлені порушення. Зокрема фізичній особі-підприємцю встановили строк для заміни ваг китайського виробництва на ваги, які дозволені до експлуатації при проведенні торговельно-комерційних операцій та здійсненні розрахунків між споживачем та продавцем.

Додамо, що усі ваговимірювальні прилади, що використовуються в торгівлі, повинні відповідати визначеним метрологічним, торгово-експлуатаційним і санітарно-гігієнічним вимогам. Ці вимоги встановлені стандартами на ваги.

Метрологічні вимоги до ваг такі: стійкість, точність зважування, чутливість, сталість показань, єдність вимірювань.

До торгово-експлуатаційних та санітарно-гігієнічних вимог ваг висуваються такі вимоги:

  • максимальна швидкість зважування;
  • наочність показань зважування;
  • відповідність вагового приладу характеру товару, що зважується;
  • міцність;
  • нейтральність матеріалу, з якого виготовлені ваги, стосовно товару, що зважується;
  • зручність експлуатації ваг і догляду за ними.

Також Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та іншими нормативно-правовими актами у сфері метрології визначено, що усі ваги, які використовуються під час торговельно-комерційних операцій, підлягають обов’язковій повірці один раз на рік (для неавтоматичних зважувальних приладів до 50 кг – міжповірочний інтервал 1,5 року). Якщо зважувальний пристрій не пройшов цю процедуру, він не повинен бути допущений до експлуатації.