Спалювання листя та сухої трави – поза законом Рекомендовані

Щороку навесні багато господарів починають палити суху траву та листя на території своїх домоволодінь. Люди переконані, що це економить гроші і сили та спалену золу можна використовувати для підживлення майбутніх врожаїв. Однак, не всі знають, що коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років.

Окрім того, в навколишнє середовище потрапляють речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний: 1 тонна тліючої трави = 30 кг чадного газу.

Варто знати, що при спалюванні сухої рослинності, особливо торішньої та її залишків, гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (плазуни, земноводні, комахи та їхні личинки тощо), знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання, знижується родючість ґрунту.

Спалювання сухої рослинності також призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових пожеж, що можуть призвести до займання будинків, господарств та іншого майна.

Напередодні весняно-польових робіт Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує, що розведення вогнищ, спалювання листя, рослинності та сміття заборонено законодавством України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.

Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: статей 9 та 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»; статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»; Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій; Закону України «Про благоустрій в населених пунктах» тощо.

Зокрема самовільне випалювання рослинності відповідно до ст. 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу:

- для громадян: 180 – 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 

(3 060-6 120 грн);

- для посадових осіб: 900 – 1 260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15 300-21 420 грн).

Прибирання та наведення ладу на власних присадибних ділянках, в господарствах і на полях не повинно стати причиною забруднення навколишнього середовища.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2635689
Сьогодні
Цього місяця
Всього
498
37388
2635689

Ваш IP: 100.26.179.251
21-04-2021