Інфекційні захворювання та отруєння, пов’язані з вживанням питної води, минулого року в області не реєструвалися Рекомендовані

Про це повідомила начальниця управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби області Олена Черненко на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під наглядом Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області знаходяться 284 водогони та близько 3 000 громадських колодязів і свердловин. Протягом 2020 року і І кварталу 2021 року фахівці Держпродспоживслужби обстежують об’єкти водопостачання з метою уникнення епідемічних ускладнень серед людей, пов’язаних із водою, на фоні епідемії коронавірусу. За 2020 рік було обстежено 87,3% водогонів, із них порушення виявлені в 63,9% випадках. Також обстежено 62,4% громадських колодязів і свердловин від їх загальної кількості, порушення виявлені в 62,2% випадків.

Доповідач зазначила, що 20,8% об’єктів водопостачання не відповідають чинним санітарним нормам, в основному - це сільські та селищні водогони. У них невизначені та необлаштовані зони санітарної охорони навколо джерел водопостачання, нерозроблені проєкти зон санітарної охорони джерел, незадовільний стан водонапірних башт та насосних споруд, зношеність обладнання та мереж, відсутність виробничого лабораторного контролю води, яка надходить у водопровідну мережу, тощо.

Без балансоутримувачів наразі перебувають 13 водогонів: 9 у Кетрисанівській громаді, 2 у Голованівській громаді та по одному в Суботцівській та Маловисківській громадах.

Відповідно до результатів лабораторного контролю води, який проводять лише 88% водогонів, четверта їх частина (25%) подають воду з нестандартними показниками. Зокрема, підвищений вміст сульфатів, хлоридів, заліза, загальна жорсткість води. 27,1% проб води на водогонах не відповідали за санітарно-хімічними показниками, мікробіологічні показники – в нормі. В громадських колодязях і свердловинах виявлено 38% нестандартних проб води за санітарно-хімічними показниками та 11% за мікробіологічними показниками.

Водночас минулого року збільшився відсоток водогонів, де проводилась профілактична дезінфекція – це 84,2% (проти 67,5% у 2019). Громадських колодязів, свердловин очищено та продезінфіковано – 43% (в 2019 – 43%).

Олена Черненко наголосила, що в період карантину якість і безпечність води мають бути в пріоритеті. Адже вода є однією зі складових профілактики поширення коронавірусної інфекції та використовується для проведення протиепідемічних заходів, дезінфекцій та обробок.

2

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2635753
Сьогодні
Цього місяця
Всього
562
37452
2635753

Ваш IP: 100.26.179.251
21-04-2021