Виконання Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами обов’язкове для всіх учасників ринку Рекомендовані

Управління захисту споживачів Держпродспоживслужби області в межах своїх повноважень здійснює контроль за виконанням учасниками ринку нафтопродуктів Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабміну від 20.12.1997 №1442.

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля такий моніторинг в рамках здійснення спільних контрольних заходів за участю представників органів виконавчої влади, зокрема Держпродспоживслужби, щодо протидії нелегальному обігу пального завершився до 29 березня 2021 року. До цього терміну, починаючи з 19 березня поточного року, спеціалісти управління захисту споживачів Держпродспоживслужби області здійснили моніторинг 14 автомобільних газозаправних пунктів (АГЗП), а саме: 6 в м. Кропивницький, 5 в м. Олександрія, 1 в м. Мала Виска, 1 в м. Новоархангельськ та 1 в с. Станіславівка Голованівського району.

Під час обстежень на 9 АГЗП встановили порушення Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабміну від 20.12.1997 №1442

Серед порушень:

- відсутність реєстраторів розрахункових операцій (м. Мала Виска);

- реєстратор розрахункових операцій в наявності, проте не підключений (м. Кропивницький);

- відсутність вивісок з зазначенням суб’єктів господарювання АГКС та режиму роботи, вартості газу (м. Олександрія, м. Кропивницький, м. Мала Виска);

- відсутність куточків покупця (м. Олександрія, м. Кропивницький).

Варто зазначити, що один із суб’єктів господарювання в м. Олександрія не допустив посадових осіб до обстеження, тому не встановлено, чи є в закладі реєстратор розрахункових операцій, куточок споживача та інша необхідна інформація, що повинна доводитися до споживача під час здійснення купівлі газу. До того ж на період моніторингу не здійснювалася діяльність 4 АГЗП – у м. Олександрія (2), с. Станіславівка (1), м. Новоархангельськ (1).

Водночас порушень Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами у сфері захисту прав споживачів не встановлено на одній АГЗП в м. Кропивницький.

У складі районних та міських груп представники Держродспоживслужби кіроовградщини також проводять відпрацювання об’єктів, що здійснюють реалізацію паливно-мастильних матеріалів та їх зберігання. Під час моніторингу розглядаються питання щодо розміщення інформації про види пального, що реалізується, та наявність касових апаратів.

Управління захисту споживачів Держпродспоживслужби Кіровоградщини в межах своїх повноважень перевіряє розміщення вивіски із зазначенням суб’єкта господарювання; копії свідоцтва про державну реєстрацію; таблички із зазначенням ПІБ чергового оператора; інформації про місце розташування найближчих АЗС; розміщення відомостей про роздрібні ціни, марки та види нафтопродуктів; зразки супутніх товарів та нафтопродуктів у дрібній розфасовці в асортименті, наявному в суб’єкта господарювання, з ярликами цін; своєчасне надання споживачеві доступної та достовірної інформації про нафтопродукти, а також на вимогу споживача – копії документа про якість (паспорт якості) та копії декларації про відповідність; наявність електронного платіжного засобу; наявність «Куточка споживача» тощо.

Звертаємося до споживачів – якщо ваші права було порушено на АЗС, Ви можете звертатися до управління захисту споживачів для проведення позапланової перевірки суб’єкта господарювання. Для цього необхідно подати заяву та вказати на порушення, що спричинили шкоду вашим правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).

Консультаційний центр захисту прав споживачів у Кіровоградській області:

  • телефон: (0522) 32 14 58
  • адреса: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кабінет 410
  • електронна поштова скринька: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

2  3 

 4

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2832876
Сьогодні
Цього місяця
Всього
902
902
2832876

Ваш IP: 35.175.191.36
01-08-2021