Для кожного покупця однаковою мірою визначається право на задоволення споживацьких потреб та торговельне обслуговування Рекомендовані

До Головного управління Держпродспоживслужби області надійшла скарга від мешканки м. Олександрія щодо неналежного торговельного обслуговування в одному із продуктових магазинів. Як зазначила заявниця, під час здійснення покупки продавці поводили себе агресивно та спілкувалися зі споживачкою в грубій формі.

В ході позапланової перевірки спеціалісти управління захисту споживачів встановили, що факт грубого спілкування з покупцями дійсно мав місце зі сторони однієї з продавчинь, що спричиняло неодноразові конфлікти.

Оскільки в магазині зафіксували порушення вимог законодавства про захист прав споживачів, а саме ч. 1 ст.155 КУпАП, фізичну особу-підприємця притягнули до адміністративної відповідальності з застосуванням штрафних санкцій. Працівницю, що поводилася неналежним чином під час обслуговування покупців, звільнено з займаної посади підприємцем.

Частиною 1 статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено, що всіма споживачами однаковою мірою визначається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.

Також, згідно з п. 16 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833, працівники суб’єкта господарювання зобов’язані забезпечити реалізацію прав споживачів, визначених Законом України «Про захист прав споживачів», виконувати ці правила та вимоги інших нормативно-правових актів, що регулюють торговельну діяльність.

Для захисту чи відновлення своїх прав ви можете звернутися до Консультаційного центру захисту прав споживачів, який діє при Держпродспоживслужбі Кіровоградщини. Для отримання консультацій, допомоги в оформленні заяв відповідно до встановлених вимог законодавства, у випадку порушення ваших прав як споживача звертайтеся:

  • за телефоном: (0522) 32 14 58
  • за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кабінет 410
  • на електронну поштову скриньку: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3668779
Сьогодні
Цього місяця
Всього
750
48557
3668779

Ваш IP: 3.239.112.140
29-11-2022