Збільшення присутності державної мови в публічному просторі: набувають чинності норми Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Рекомендовані

16 липня 2021 року виповнюється рівно 2 роки від дня набрання чинності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який відіграє надзвичайно важливу роль у зміцненні української держави. Відзавтра розпочинається новий етап втілення норм цього закону, що забезпечить збільшення присутності державної мови в публічному просторі, адже набувають чинності норми, які є важливими для переважної більшості людей, оскільки вони стосуються сфери культури і розваг, туристичної сфери, книговидаництва та роботи книгарень, кіновиробництва, демонстрування фільмів в кінотеатрах і на телебаченні тощо. Мова йде про частини 2, 3, 4, 5, 6, 8 статті 23 та статтю 26 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону всі виробники, а також виконавці та продавці зобов’язані надавати споживачам інформацію про свої товари, роботи чи послуги державною мовою. Українською має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо.

У разі порушення прав споживача на отримання інформації українською мовою, звертайтеся до управління захисту споживачів Держпродспоживслужби Кіровоградщини, заповнивши форму скарги за цим посиланням та надіславши її на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84. Для цього потрібно зафіксувати факт відмов  (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження свідків тощо), а також обов’язково вказати дані суб’єкта господарювання (назву, адресу), дату порушення, ім’я працівника. Також Ви завжди можете звернутися до Уповноваженого із захисту державної мови.

Нагадаємо, що 14 липня 2021 року Конституційний Суд України визнав конституційним Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2832937
Сьогодні
Цього місяця
Всього
963
963
2832937

Ваш IP: 35.175.191.36
01-08-2021