Постраждалій з підозрою на ботулізм з Богданівки введено протиботулінічну сироватку Рекомендовані

34-річна жителька с. Богданівка Кропивницького району з симптомами ботулізму перебуває в реанімаційному відділенні Знам'янської міської лікарні в тяжкому стані. Для підтвердження діагнозу біоматеріал направили на лабораторне дослідження, а пацієнтці наразі ввели протиботулінічну сироватку.

Жінка відчула себе зле вранці 14 липня, а напередодні ввечері, 13 липня, споживала скумбрію холодного копчення. Рибний продукт потерпіла придбала в магазині за декілька днів до того, 11 липня, і зберігала рибу вдома. Наразі фахівці Знам’янського управління Держпродспоживслужби області здійснюють перевірку закладу торгівлі, де реалізовувалася продукція, а також зразки риби досліджуються лабораторно.

Довідково. Ботулізм - це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

Збудник ботулізму - Clostridium botulinum - широко поширений у природі з постійним місцем існування в ґрунті, утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів (витримують кип’ятіння протягом 5 годин і гинуть при 120°С через 30 хвилин). Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут - ботулотоксин. Його смертельна доза для людини становить лише 0,3 мкг.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування - м'ясо, риба, гриби, інші овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів, вироблених у промислових умовах, особливо невипотрошеної риби. Це трапляється у випадку недотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

З рекомендаціями щодо запобігання ботулізму можна ознайомитися на нашому сайті за цим посиланням.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2832824
Сьогодні
Цього місяця
Всього
850
850
2832824

Ваш IP: 35.175.191.36
01-08-2021