Покупки в місцях стихійної торгівлі – небезпека для вашого здоров’я Рекомендовані

В літній сезон проблема стихійної торгівлі продуктами харчування набуває найбільших масштабів, адже саме зараз погода створює сприятливі умови для розвитку хвороботворних мікроорганізмів у продукції, яка реалізується без дотримання температурного режиму. Особливо це стосується молочних, рибних та м’ясних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області застерігає: харчові продукти рослинного і тваринного походження, які реалізуються на стихійних ринках, є потенційно небезпечними для споживання. Товар у таких місцях реалізується без дотримання належного температурного режиму, не пройшовши лабораторний контроль, без належного пакування, що убезпечувало б продукцію від забруднення, а також без супровідних документів, які б засвідчували безпечність продукту. Водночас особи, які продають товар з рук, не мають умов для дотримання правил особистої гігієни, що вкрай важливо при поводженні з продуктами харчування.

Свіжу сільськогосподарську продукцію краще купувати на агропродовольчих ринках, де її безпечність підтверджена експертними висновками державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи Держпродспоживслужби, а також в офіційних торгових мережах, де наявні супровідні документи на товар, що гарантують його безпечність.

Наголошуємо, що відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення осіб, що здійснюють торгівлю з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях, притягують до адмінвідповідальності з накладанням штрафних санкцій.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2832785
Сьогодні
Цього місяця
Всього
811
811
2832785

Ваш IP: 35.175.191.36
01-08-2021