Триває розслідування випадку ботулізму в області, що підтвердився лабораторно Рекомендовані

Спеціалісти Знам’янського управління проводять санітарно-епідеміологічне розслідування випадку захворювання на ботулізм 34-річної жительки с. Богданівка Кропивницького району. Згідно з результатом лабораторного дослідження діагноз підтвердився - у крові хворої виявлено ботулотоксин типу «Е».

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили магазин, в якому була придбана риба, що могла стати причиною захворювання. У ході перевірки встановлено, що заклад торгівлі не має державної реєстрації; на готову рибну продукцію відсутні товарно-транспортні накладні, що підтверджують час, місце та інші умови поставки продукції; холодильна вітрина, в якій розміщується риба, з наявним забрудненням, що не забезпечує захист від появи ризику забруднення, не калібрований контрольний термометр у вітрині. Також у холодильній вітрині не витримувалося товарне сусідство: готові копчені рибні продукти розміщувалися поряд зі снеками, які реалізовувалися на вагу.

Персонал магазину не пройшов гігієнічного навчання та навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва й обігу харчових продуктів, що є обов’язковою умовою при поводженні з харчовими продуктами.

За результатами інспектування магазину підприємець отримав припис щодо необхідності усунення виявлених порушень. Виконання припису буде перевірятися спеціалістами Держпродспоживслужби області відразу після закінчення терміну усунення порушень. Невиконання вимог припису тягне застосування до суб’єкта господарювання штрафних санкцій.

У ході перевірки спеціалісти Держпродспоживслужби відібрали зразки харчової продукції (риби, що реалізується) для проведення лабораторних досліджень. Наразі робота триває.

Для вжиття заходів щодо виробника рибної продукції вся інформація направлена до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3563680
Сьогодні
Цього місяця
Всього
332
40932
3563680

Ваш IP: 3.235.173.74
26-09-2022