Версія для друку

Про безпечне харчування дітей та роль системи НАССР у цьому говорили на обласному педагогічному форумі Рекомендовані

Перед початком нового навчального року в приміщенні Кіровоградської обласної філармонії відбувся обласний педагогічний форум за участі представників органів влади, місцевого самоврядування, закладів освіти та Держпродспоживслужби Кіровоградщини.

2

Начальник відділу безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужби області Руслан Крайносвіт поінформував присутніх про сучасні вимоги до організації харчування в закладах освіти, зокрема впровадження системи безпечності харчових продуктів НАССР. У своєму виступі він наголосив, що питання безпечного і якісного харчування дітей є одним з найпріоритетніших, а функціонування системи НАССР є необхідною передумовою для контролю небезпечних факторів, що можуть виникати в процесі обігу та зберігання харчових продуктів.

3

Норми чинного законодавства зобов’язують розробляти, вводити в дію та застосовувати систему НАССР не лише на харчоблоках, а й для постачальників харчових продуктів та суб’єктів господарювання, які надають послуги харчування (зокрема, кейтеринг), тому під час проведення тендерних процедур необхідно враховувати цю вимогу.

4

Доповідач зазначив, що спеціалісти Держпродспоживслужби не стоять осторонь процесів реформування шкільного харчування. З початку року фахівці провели 58 навчань та надали 684 консультації суб’єктам господарювання, які залучені до організації харчування в закладах освіти, а також взяли участь в проведенні курсів підвищення рівня професійної підготовки кухарів.

5

Станом на 1 серпня на Кіровоградщині вже понад 80% закладів дошкільної та середньої освіти впровадили систему НАССР на своїх харчоблоках. Однак ця система безпечності харчових продуктів має функціонувати на 100% харчоблоків навчальних закладів. До того ж невиконання обов’язку щодо впровадження її на потужностях тягне за собою накладення штрафу в розмірі 30 мінімальних зарплат для юридичних осіб (180 тисяч гривень) та 15 мінімальних зарплат для фізичних осіб (90 тисяч гривень).

6