Спільними зусиллями аграріїв та спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Кіровоградщина зібрала рекордний урожай Рекомендовані

Цього року Кіровоградщина зібрала рекордний урожай ранніх зернових культур. Валовий збір зерна перевищив 2,5 млн тонн, середня урожайність – 47,2 ц/га, що на 12,0 ц/га більше від 2020 року. На ці досягнення вплинули насамперед агрометеорологічні умови, які були цілком сприятливі для формування урожаю. Позитивно вплинула на такі показники й плідна співпраця спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області з аграріями.

Як відомо, урожай починається з насіння. Тож інспектори з насінництва ще при вирощуванні насінницьких посівів урожаю 2020 року, яке було використане під урожай цього року, здійснювали контроль та супровід посівів, надавали рекомендації, проводили контрольні польові оцінювання (попередні та остаточні) у суб’єктів насінництва та розсадництва Кіровоградської області.

Спеціалісти управління також провели ряд заходів щодо використання усіма сільгоспвиробниками на посів якісного насіннєвого матеріалу: добір сортів із комплексом господарських властивостей, які адаптовані до умов вирощування та занесені до Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, а також використання на посів насіння з високими сортовими та посівними якостями.

В період вегетації державними фітосанітарними інспекторами постійно наддавались рекомендації суб’єктам господарювання з питань проведення обстежень на заселення шкідниками, хворобами і бур’янами та вчасного проведення захисних заходів на посівах якісними пестицидами з урахуванням фази розвитку рослин та фази розвитку шкідливих організмів.

З метою оперативного реагування на зміни фітосанітарного стану спеціалістами управління проводились щотижневі обстеження, про результати яких інформували сільгоспвиробників області. Завдяки всім цим заходам було своєчасно проведено боротьбу зі шкідливими організмами з урахуванням екологічних та економічних аспектів та отримано гарні врожаї ранніх зернових.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3502117
Сьогодні
Цього місяця
Всього
672
26717
3502117

Ваш IP: 3.239.4.127
17-08-2022