Версія для друку

На Кіровоградщині четвертий рік поспіль пройде пероральна імунізація диких тварин проти сказу Рекомендовані

Відповідно до наказу Держпродспоживслужби від 06 серпня 2021 року №532 «Про організацію заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2021 році за допомогою авіації» у вересні 2021 року на території Кіровоградської області пройде кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною із літаків.

Цьогоріч планується охопити площу понад 19 280  кв. км та розповсюдити понад 960 тисяч приманок. Розкидання приманок відбуватиметься над лісовими та польовими угіддями поза територіями населених пунктів та водних об’єктів. У літаках, з яких поширюють приманки, стоїть спеціальна машина, обладнана GPS-навігатором. Він вираховує, куди саме впаде вакцина, і фіксує кількість скинутих брикетів. Швидкість викидання приманок регулюється автоматично.

63347c89c07e9c7a930f531b7118de5b L

Приманка безпечна для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Проведення пероральної імунізації забезпечить створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними носіями збудника сказу.

Прохання до жителів області: при виявленні приманок, не беріть їх руками і не переносьте з місць розкладання.

Кампанія з пероральної імунізації триватиме протягом місяця залежно від погодних умов.