Версія для друку

В Кіровоградській області офіційно встановлено статус виробничих ділянок, вільних від ясеневої смарагдової златки Рекомендовані

На виконання Регламенту Європейської комісії (ЄС) 2020/1292 від 15 вересня 2020 року щодо заходів по запобіганню ввезення до ЄС Agrilus planipennis Fairmaire (ясенева смарагдова вузькозлатка) на насадженнях ясеня та за результатами процедур, проведених державними фітосанітарними інспекторами разом зі спеціалістами лісових господарств, офіційно встановлено статус виробничих ділянок, вільних від Agrilus planipennis Fairmaire, на території Чорноліського, Оникіївського та Світловодського лісгоспів. Загальна кількість таких ділянок - 66, площа - 124,7 га. Офіційний статус дає можливість безперешкодної торгівлі ясеневими лісопиломатеріалами з країнами ЄС.

2

Довідково. Agrilus planipennis Fairmaire (ясенева смарагдова златка) – це небезпечний карантинний шкідник. A. Planipennis пошкоджує всі види роду ясенів (Fraxinusspp.), при високій щільності популяції шкідника може заселяти також інші види дерев з родів горіха (Juglansspp.), лапини (Pterocaryaspp.), в'яза (Ulmusspp.). Пошкоджені шкідником дерева зазвичай усихають протягом двох-трьох років. В 2019 році шкідник вперше офіційно виявлений в Україні на території Луганської області на ясені пенсільванському.

3