Захворювання на лептоспіроз жителя Кіровоградщини закінчилося летально Рекомендовані

58-річний житель м. Олександрія звернувся за медичною допомогою до Центральної міської лікарні зі скаргами на підвищення температури (39°С), слабкість, біль у литкових м’язах та попереку. Хворого було госпіталізовано до інфекційного відділення з діагнозом лептоспіроз, важкий перебіг, однак через декілька годин у зв’язку з погіршенням стану чоловіка перевели до відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії. Діагноз лептоспіроз, жовтянична форма, гепаторенальний синдром з гострою нирковою недостатністю було підтверджено лабораторно. На жаль, врятувати чоловіка не вдалося, через два дні перебування у лікарні він помер.

За результатами епідеміологічного розслідування цього випадку встановлено, що напередодні протягом декількох днів чоловік рибалив на ставку біля с. Григорівка Світловодського району. Саме водоймище (ставок) з уповільненим плином води є ймовірним джерелом захворювання, де чоловік був уражений збудником - бактерією Leptospira.

За даним фактом спеціалісти Світловодсько-Великоандрусівського відділу Держпродспоживслужби області надали голові Великоандрусівської ТГ та старості с. Григорівка рекомендації щодо необхідності вжиття заходів з профілактики лептоспірозу шляхом проведення суцільної дератизації в домашніх осередках, на підприємствах та сільськогосподарських об’єктах, а також попередження населення про потенційну небезпеку використання водойми в с. Григорівка для риболовлі та купання. Водночас з дільничними лікарями та фельдшерами Світловодської міської державної лікарні ветеринарної медицини провели нараду щодо діагностики та профілактики лептоспірозу серед тварин. До того ж постійною є робота з недопущення утворення несанкціонованих сміттєзвалищ, що є потенційним місцем поширення гризунів - носіїв лептоспірозу.

Питання вжиття заходів з профілактики лептоспірозу винесене на розгляд на черговому засіданні з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Великоандрусівській ТГ.

222

Держпродспоживслужба області наголошує: при найменшій підозрі щодо захворювання на лептоспіроз необхідно негайно звернутися до лікаря. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя! Як убезпечитися від лептоспірозу – читайте на нашому сайті за цим посиланням.

Довідково. Пік захворюваності на лептоспіроз припадає на період активного відпочинку населення на природі, купального сезону, риболовлі, а також зростання чисельності мишовидних гризунів. Зокрема, в 2020 році на лептоспіроз в Україні захворіло 120 людей, в 2019 – 295 людей. За 7 місяців поточного року зафіксовано 39 випадків проти 54 випадків за аналогічний період 2020 року.

Випадки захворювання людей на лептоспіроз щорічно реєструються і в Кіровоградській області: у 2020 році - 5 випадків, у 2019 – 6 випадків, у 2018 – 12 випадків.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3354143
Сьогодні
Цього місяця
Всього
704
29649
3354143

Ваш IP: 3.239.111.79
19-05-2022