Версія для друку

У зв’язку з посиленням епідемії коронавірусу внесено зміни до карантинних обмежень Рекомендовані

13 вересня Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набуде чинності через 7 днів з моменту публікації.

Зміни передбачають, що COVID-сертифікат буде містити інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Сертифікати будуть двох видів:

  • «жовтий», в якому буде інформація про перше щеплення;
  • «зелений» з інформацією про повний курс.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

Тепер у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки навчальні заклади працюватимуть за умови наявності не менше як 80 % працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами. А в випадку введення червоного рівня - лише якщо 100 % працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Обмеження «червоного» рівня не будуть застосовуватися до проведення масових заходів, роботи кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних та розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів і басейнів за умови наявності в усіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів «зелених» COVID-сертифікатів.

Власники закладів самі вирішують працювати за карантинними обмеженнями чи надавати послуги тільки вакцинованим.

Окрім цього, людям, що перетинають державний кордон, можна не проходити самоізоляцію за умови наявності «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19.