Західний кукурудзяний жук стрімко поширюється територією області Рекомендовані

Вперше в нашій області цього шкідника виявили в Благовіщенському та Гайворонському районах в 2018 році на площі 750 га, в 2020 році площа зараження вже була 4 148,86 га, цього року відбулося збільшення ще на 1 674,03 га. Нові виявлення були в Кропивницькому (Долинському, Устинівському) та Голованівському (Вільшанському, Новоархангельському, Гайворонському, Благовіщенському) районах, внаслідок чого розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації запроваджено карантинний режим по західному кукурудзяному жуку на вищезазначених територіях.

Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera LeConte) – спеціалізований небезпечний шкідник кукурудзи. Шкодять як личинки, так і жуки. Жуки пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть, листя, іноді обгризають молоді качани. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до значного зменшення кореневої маси та полягання рослин кукурудзи, за якого неможливий механізований збір урожаю. Пошкоджені рослини жовтіють, відстають в рості, в’януть, а молоді нерідко гинуть. Дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають і стебло набуває форми «гусячої шиї». А повністю знищити рослину може двадцять личинок.

2

Найбільша шкoдoчиннicть зaxідного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи щільність популяції цього шкідника значно зростає.

Варто зазначити, що в перші роки при незначному заселенні західного кукурудзяного жука, його візуально складно помітити, адже він дуже швидко рухається, тому основний метод виявлення – застосування феромонних пасток.

3

При підозрі виявлення на своїх посівах кукурудзи описаного шкідника та для отримання детальної інформації щодо нього звертайтесь до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кабінети 303 – 304, або за телефоном (0522) 32-12-21 чи до найближчого державного фітосанітарного інспектора.

4

З текстом розпорядження можна ознайомитися за цим посиланням.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2982536
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1697
46716
2982536

Ваш IP: 3.227.235.57
28-10-2021