Ліцензування медичних кабінетів є обов’язковою умовою роботи закладів освіти Рекомендовані

Про це йшла мова на нараді з керівниками закладів загальної середньої та дошкільної освіти м. Кропивницький. На зібранні виступили спеціалісти Кропивницького управління Держпродспоживслужби Кіровоградщини, які поінформували про необхідні умови для функціонування медичних кабінетів у навчальних закладах.

Санітарні регламенти для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів передбачають організацію медичного обслуговування вихованців як безпосередньо в закладі, так і укладання умов на надання таких послуг з суб’єктами медичної практики. Питання ліцензування медичних кабінетів закладів освіти також врегульовано постановою Кабміну від 02.03.2016 № 285 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики». Зокрема п. 18 визначає: щоб забезпечити працівників та учнів медичною допомогою, заклад освіти може отримати ліцензію та відкрити на підставі наказу медичний кабінет без утворення закладу охорони здоров’я.

IMG 0792

Медична допомога в закладах освіти повинна бути ліцензованою та відповідати всім критеріям – наголосили начальниця відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кропивницького управління Держпродспоживслужби області Юлія Івановська та головний спеціаліст відділу Тамара Третяк. Доповідачі зазначили, що перед подачею документів на розгляд до органу ліцензування, заклад освіти має пройти санітарно-епідеміологічне обстеження на відповідність медичного кабінету вимогам санітарних норм і правил щодо здійснення медичної практики й отримати Акт санітарно-епідеміологічного обстеження, який видає територіальний орган Держпродспоживслужби.

У заяві для проведення санітарно-епідеміологічне обстеження приміщення обов’язково зазначається: предмет (обстеження приміщення та видача акта); назва приміщення; перелік медичних спеціальностей; адреса місця провадження медичної діяльності; мета здійснення медичної практики.

Для медичного обслуговування дітей заклад освіти виокремлює приміщення, які відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, оснащені й забезпечені лікарськими засобами та виробами медичного призначення мають належні умови для роботи медичного персоналу. Ці приміщення формують медичний блок. У закладі освіти загального типу медичний блок передбачає наявність медичного кабінету й медичного ізолятора. Якщо дитячий заклад розрахований на невелику кількість дітей, можна облаштувати єдине приміщення. Приміщення медичного блоку розміщують на першому поверсі з орієнтацією вікон на південь і забезпечують холодним та гарячим водопостачанням, підключають до мереж каналізації, електропостачання.

IMG 0751

Спеціалісти Держпродспоживслужби звернули увагу керівників закладів на основні вимоги до медичного кабінету в закладі освіти, а саме: площа кабінету повинна бути не менше 16 м2; кабінет належно забезпечений теплопостачанням, освітленням, вентиляцією та каналізацією; обов’язкова наявність спеціальної підготовки медичних працівників.

У випадку відсутності у закладі освіти медичного працівника засновник укладає договір з закладом охорони здоров'я або фізичними особами-підприємцями, які провадять господарську діяльність з медичної практики (сестринська справа, педіатрія, сімейна медицина) про медичне обслуговування учнів.

IMG 0758

Довідково. Ліцензія на медичну практику - обов’язковий дозвільний документ, який безстроково видається Міністерством охорони здоров’я суб’єктам господарювання за умови виконання ними усіх кваліфікаційних та організаційних вимог.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» медична практика входить до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню. Відповідно до ст. 17 Основ законодавства України про охорону здоров'я, провадження господарської діяльності в сфері охорони здоров’я, яка відповідно до закону підлягає ліцензуванню, дозволяється лише за наявності ліцензії.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2982398
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1559
46578
2982398

Ваш IP: 3.227.235.57
28-10-2021