28 вересня - Всесвітній день боротьби зі сказом Рекомендовані

Щорічно 28 вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом. Цей день покликаний підвищувати поінформованість про наслідки захворювання на сказ тварин і людей та про те, наскільки складно попередити захворювання, не вживаючи належних профілактичних заходів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ця хвороба входить у першу п'ятірку хвороб, спільних для людей і тварин, що наносять найбільші соціально-економічні збитки. Наразі сказ реєструється у 113 країнах світу. На території Кіровоградщини з початку року зареєстрували 35 випадків захворювання тварин на сказ. Такі випадки фіксують як серед свійських, домашніх, а також диких м’ясоїдних тварин.

IMG 0967

Стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно-санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів захворювання, і включає в себе парентеральну вакцинацію домашніх тварин, пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин та епізоотичний моніторинг. Так, за І півріччя 2021 року на Кіровоградщині провакциновано проти сказу 75 059 домашніх тварин (42 617 собак та 32 442 котів), а на початок жовтня в області заплановано проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин за допомогою розкидання з літаків брикетів з вакциною над лісовими та польовими угіддями.

IMG 0980

Постійною є робота з вакцинації домашніх улюбленців не лише в державних лікарнях ветеринарної медицини, а й під час функціонування мобільних пунктів вакцинації. Так на минулих вихідних такий пункт працював у районі Лелеківка м. Кропивницький. Вкотре зазначаємо, що вакцина проти сказу є безкоштовною, а щеплення тварин необхідно проводити щорічно.

IMG 0972

Однак чимало власників не надають домашніх улюбленців або відмовляються від проведення фахівцями державних лікарень ветеринарної медицини профілактичної, а іноді й вимушеної вакцинації тварин проти сказу, тим самим порушуючи «Інструкцію про заходи щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин». Так, до адміністративної відповідальності з накладанням штрафу за І півріччя поточного року притягнули 27 власників домашніх тварин.

IMG 1031

Довідково. Сказ – це особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин, а також людей. На жаль, за зовнішніми ознаками визначити, чи небезпечна тварина для людини, неможливо. Ознаками сказу у тварин можуть бути: сильне слиновиділення, водо- і світлобоязнь, спроби кусати себе, параліч кінцівок, апатія, надмірна агресія або, навпаки, лагідність.

IMG 1048

Однак вірус може знаходитися в слині тварини за кілька днів до появи перших симптомів. Тобто, тварина може поводитися цілком природно, але бути зараженою.

З метою запобігання захворюванню на сказ необхідно дотримуватися кількох правил:

– уникати контактів із безпритульними і дикими тваринами. Звертати особливу увагу дітей на небезпеку таких контактів;

– своєчасно здійснювати щеплення домашнім тваринам;

– за найменшої підозри на захворювання серед тварин повідомляти фахівців ветеринарної медицини;

– після укусу підозрілою твариною негайно звернутися до лікаря, оскільки вже після прояву клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається.

IMG 1057

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2982556
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1717
46736
2982556

Ваш IP: 3.227.235.57
28-10-2021