Контроль над рівнем споживання тютюну рятує життя Рекомендовані

Вживання тютюну є основною причиною передчасної̈ смертності, якій можна запобігти. Правові і організаційні засади державної політики щодо зменшення вживання тютюнових виробів громадянами та попередження куріння тютюнових виробів серед дітей і молоді з метою зниження ризику розвитку захворювань, втрати працездатності, передчасної смертності визначені Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

Заходи державного нагляду (контролю) у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення забезпечує управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Згідно з положеннями Закону забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів в громадських та інших місцях. Зазначимо, що громадське місце – це частина будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знаку про заборону куріння та тексту «Куріння заборонено!». Водночас у спеціально відведених для куріння місцях розміщується відповідний графічний знак та текст «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!».

Відповідно до ст. 1751 Кодексу України про адміністративні правопорушення, куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн до 170 грн), а за повторне вчинення порушення протягом року - від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн до 340 грн).

За час введення обмежень не курити у громадських місцях стало соціальною нормою, яка позитивно сприймається у суспільстві. Дієвим способом захисту споживчих прав є звернення зі скаргами на заклади-порушники до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Щоб захистити своє право та право дітей на чисте від тютюнового диму повітря, Ви можете подати звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області із зазначенням адреси закладу-порушника на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або поштову адресу: вул. Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький,25006.

Довідково. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від хвороб, спричинених вживанням тютюну, щороку помирає понад 8 мільйонів людей̆ у світі. Вживання тютюнових виробів – один з основних факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань (серцево-судинних, цукрового діабету, раку, хронічних обструктивних захворювань легень і розладів психічного здоров’я), що спричиняють майже 84% усіх смертей в Україні. За даними Міністерства охорони здоров’я України, щороку 85 тисяч українців помирає від хвороб, спричинених курінням.

З метою запобігання поширенню тютюнокуріння у 2006 році Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну. Це перший міжнародний договір, який покладає на Сторони Конвенції юридичні зобов’язання щодо його виконання. Конвенція створена під егідою ВООЗ у відповідь на глобальну епідемію вживання тютюну.

Тютюн - це засіб, виготовлений з рослини родини пасльонових, що містить нікотин. Залежністю від тютюну (нікотиновою залежністю) є психофізичний стан, зумовлений залежністю особи від нікотину та інших інгредієнтів тютюнового виробу, що потрапляють в її організм внаслідок вживання нею тютюнових виробів.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2982525
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1686
46705
2982525

Ваш IP: 3.227.235.57
28-10-2021