Нововведення в Законі України «Про безпечність та гігієну кормів»: що змінилося Рекомендовані

У зв’язку з набуттям чинності постанови Кабміну від 18.08.2021 № 884 «Деякі питання реалізації Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» спеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дежпродспоживслужби Кіровоградщини провели нараду-навчання зі спеціалістами зазначеної сфери територіальних підрозділів. Учасники обговорили зміни та нововведення, які стосуються реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу кормів, ведення Державного реєстру потужностей з виробництва та обігу кормів та процедури видачі експлуатаційного дозволу.

55552

Заступниця начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Світлана Яніцька поінформувала, що Закон покладає на операторів ринку обов’язок розробляти, запроваджувати та використовувати постійні процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних чинників і контролю у критичних точках (НАССР). Водночас такий обов’язок не поширюється на оператора ринку, що провадить первинне виробництво кормів і пов’язані з цим операції (транспортування, зберігання кормів, їх змішування тощо) лише для власного господарства без додавання кормових добавок і преміксів. Якщо ж такий оператор ринку вирішить, наприклад, здійснити глибоку переробку цих самих кормів із додаванням до них кормових добавок (крім силосних), тоді йому потрібно буде запровадити НАССР.

IMG 1269

Ще одним нововведенням є обов’язкове забезпечення простежуваності кормів на всіх стадіях їх виробництва та обігу. Тож оператору ринку необхідно впровадити системи документообігу, що забезпечують зберігання інформації, за допомогою якої можна встановити постачальника й отримувача кожної партії кормів.

IMG 1285

Щодо експлуатаційного дозволу - він має видаватися на потужності, де здійснюється виробництво та/або обіг деяких видів кормових добавок, преміксів і кормових сумішей (у яких використовують окремі кормові добавки). Інші потужності з виробництва та/або обігу кормів (у яких відповідні кормові добавки не використовуються) підлягають тільки державній реєстрації.

IMG 1292

Доповідач зазначила, що зміни застосовані й до Переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади та адмінпослуг, що надаються в порядку виконання делегованих повноважень, які є обов’язковими для надання через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи). Зокрема, до Переліку внесено Державну реєстрацію потужностей оператора ринку, внесення змін до відомостей Державного реєстру потужностей операторів ринку, внесення відомостей про припинення використання потужності до Державного реєстру потужностей операторів ринку використання потужності, а також затвердження експортної потужності.

IMG 1366

Відтак зазначені послуги надаватимуться Головним управлінням Держпродспоживслужби у Кіровоградській області на підставі документів, які будуть надходити через ЦНАПи.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2982456
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1617
46636
2982456

Ваш IP: 3.227.235.57
28-10-2021