380 українських підприємств мали право експортувати свою продукцію до ЄС в 2021 році Рекомендовані

Однією із ключових галузей в зовнішньоекономічній діяльності України залишається агросектор. Так, за минулий рік експорт сільськогосподарської продукції зріс на 25% у порівнянні з попереднім періодом. Право експорту до країн Європейського Союзу мають 380 українських підприємств, серед них 162 підприємства-виробники харчової продукції.

З метою контролю за якістю української продукції протягом 2021 року було проведено два аудити ЄС:

  • аудит оцінки офіційного контролю за виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів;
  • аудит системи державного контролю за мікробіологічним забрудненням продуктів нетваринного походження.

Також було проведено аудит підприємств, що постачають м’ясну продукцію до Китайської Народної Республіки щодо запобігання та контролю за розповсюдженням коронавірусної інфекції та інспекційний візит делегації Міністерства безпечності продовольства та ліків Республіки Корея щодо оцінки державної системи контролю виробництва м’яса птиці та продуктів з нього на предмет можливості надання Україні права експорту.

У 2021 році Держпродспоживслужба та Міністерство закордонних справ відкрили або відновили доступ на іноземні ринки для 81 групи українських товарів у 21 країні світу. Продовжується робота з відкриття ринків ЄС, США, КНР, Південної Кореї, Малайзії, Канади, Мексики, Аргентини, Індонезії, Індії, Австралії, Таїланду, Марокко, Чилі, Сінгапуру, Ефіопії, Анголи, Танзанії, Алжиру, Гонконгу, Бразилії та ін. Всього наразі у стані відкриття 156 товарних позицій.

Держпродспоживслужба, Міністерство закордонних справ, Мінагрополітики та Мінекономіки спільно працюють над відкриттям нових ринків для українського експорту, надаючи підтримку виробникам та усуваючи технічні перешкоди в торгівлі, а також забезпечуючи державні гарантії щодо дотримання вимог країн-партнерів.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3354106
Сьогодні
Цього місяця
Всього
667
29612
3354106

Ваш IP: 3.239.111.79
19-05-2022