Версія для друку

В області проходять співбесіди з керівниками територіальних громад за підсумками минулого року Рекомендовані

З метою підбиття підсумків соціально-економічного розвитку територій у 2021 році та визначення пріоритетних завдань регіону на 2022 рік проходять співбесіди з керівниками громад під головуванням очільниці області Марії Чорної. Такі наради вже відбулись за участі очільників деяких територій Кропивницького, Голованівського, Новоукраїнського та Олександрійського районів. До зібрань долучився перший заступник начальника Держпродспоживслужби Кіровоградщини Андрій Багрій.

2

В ході спілкування учасники окрім інших питань обговорили також санітарний стан громад, зокрема у сфері питного водопостачання, водовідведення та поводження з відходами, а також забезпечення належних умов для перебування та харчування дітей в закладах освіти.

Так, проблемним питанням залишається невідповідність вимогам харчоблоків Тишківського ліцею та Андріївського  НВК (Тишківська  ТГ, Новоукраїнська РДА). Ремонтних робіт також потребують харчоблоки Високобайрацької гімназії (Великосеверинівська  ТГ, Кропивницька РДА), Надлацький ЗНЗ, Кальниболотський ЗНЗ, Вільшанський ЗНЗ та ДНЗ (Надлацька  ТГ, Голованівська РДА). Не оснащені необхідною кількістю виробничих столів, обладнання та механічною вентиляцією Тернівський НВК та Гнатівський НВК (Добровеличківська РДА).

У 12 закладах освіти Благовіщенської ТГ (Голованівська РДА) все ще відсутній медперсонал для медичного обслуговування дітей та не укладені договори з закладами охорони здоров’я на медичне обслуговування.

В смт. Новоархангельськ (Голованівська РДА) ДНЗ №1 та №2, а також Свердликівський ДНЗ перевантажені кількістю дітей, наповненість груп перевищена. Вирішити питання розвантаження закладів дошкільної освіти №1 та №2 можливо за умови відновлення функціонування типової будівлі ДНЗ на 140 місць по вул. Садовій після проведення ремонтних робіт. Свердликівський ДЗН потребує добудови для збільшення площі спальних кімнат і харчоблоку.

Проблеми з забезпеченням населення якісною питною водою зафіксовано в Бобринецькій ТГ  (Кропивницька РДА). Там питна вода, що подається КП Міськводоканал, не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 за санітарно-хімічними показниками (загальна жорсткість, сухий залишок, вміст сульфатів тощо), постійне вживання такої води може призвести до погіршення стану здоров’я жителів Бобринецької  ТГ.

За результатами перевірок водогонів у с. Шамраївка (Благовіщенська  ТГ, Голованівська РДА) та в смт. Добровеличківка (Новоукраїнська РДА) було виявлено порушення та надано приписи про необхідність їх усунути. Однак вимоги приписів не були виконані, тож відповідальних осіб притягнули до адмінвідповідальності з застосуванням штрафних санкцій. Але порушення залишаються не усунутими.

В неналежному санітарно-технічному стані наразі знаходяться очисні споруди в с. Созонівка (Великосеверинівська  ТГ, Кропивницька РДА). Очисні споруди зруйновані та потребують повної реконструкції, адже стічними водами забруднюють р. Інгул. Однак питання фінансування, виконання робіт з коригування проєктно-кошторисної документації будівництва очисних споруд все ще не вирішене.

3

Під час обговорення мова також йшла про боротьбу зі стихійною торгівлею на територіях громад, поводження з безпритульними тваринами, облік поголів’я сільськогосподарських та домашніх тварин, боротьбу з карантинними організмами, зокрема амброзією полинолистою.

Співбесіди з керівниками громад під головуванням очільниці області триватимуть до кінця січня. За результатами співбесід будуть надані протокольні доручення, виконання яких пізніше перевірятиметься.