Бустерну дозу вакцини проти коронавірусу дозволили робити всім українцям Рекомендовані

З 6 січня в Україні дозволили бустерну (ревакцинальну) дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації (дві дози) незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Бустер має посилити ефективність вакцини проти коронавірусу, зокрема забезпечити кращий захист проти нових штамів. Основною метою вакцинації проти COVID-19 залишається попередження тяжкого перебігу хвороби, особливо серед груп ризику, збереження життя людей, а також захист системи охорони здоров’я від перенавантаження.

Для бустерної дози перевагу надають мРНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech за такими схемами:

  • перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер відповідно Moderna або Pfizer;
  • перші дві дози AstraZeneca + бустер Moderna або Pfizer;
  • перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer;
  • перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer.

Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло півроку, ви можете отримати бустерну дозу в будь-якому пункті чи центрі вакцинації.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати щеплення. Згенерувати його можна в застосунку «Дія» наприкінці січня. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

У новому COVID-сертифікаті будуть зазначені дані лише про бустерну дозу вакцини. Окрім того, сертифікат після бустерної дози буде «зеленим».

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3354582
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1143
30088
3354582

Ваш IP: 3.239.111.79
19-05-2022