Перший випадок зараження людини вірусом пташиного грипу H3N8 зафіксували у Китаї Рекомендовані

Національна комісія охорони здоров’я Китаю заявила, що в країні зареєстрували перший випадок зараження людини штамом пташиного грипу H3N8. За заявою комісії, первинна оцінка визначила, що підтип вірусу поки не має здатності ефективно заражати людей, а ризик масштабної епідемії низький.

Зазначається, що вірус виявили у чотирирічного хлопчика з центральної провінції Хенань. 5 квітня у нього з’явилися лихоманка та інші симптоми. Дитина контактувала з курми і воронами, яких вирощували у нього вдома. Водночас жоден з близьких не був заражений вірусом.

Варіант H3N8 раніше був виявлений в інших країнах світу у коней, собак, птахів і тюленів, але не повідомлялося про випадки захворювання людей.

Враховуючи те, що ризик занесення збудника з дикими перелітними птахами існує постійно, найефективнішими заходами мінімізації ризиків поширення грипу птиці в Україні є дотримання закритого режиму утримання як в комерційних, так і в особистих селянських господарствах, а у випадку захворювання та загибелі – оперативне реагування та здійснення заходів з локалізації та ліквідації захворювання.

Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно:

  • здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів;
  • інформувати державні установи ветеринарної медицини Держпродспоживслужби про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
  • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • утримувати різні види птиці окремо;
  • не допускати сторонніх осіб у місця утримання домашньої птиці;
  • зберігати корми для годівлі птиці в недоступних для дикої птиці місцях;
  • проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
  • здійснювати ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
  • проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

У разі появи ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, у випадку її масової загибелі необхідно терміново сповістити установу ветеринарної медицини у вашому населеному пункті або управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області, тел.: (0522) 32 15 73.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3354448
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1009
29954
3354448

Ваш IP: 3.239.111.79
19-05-2022