Рекламні повідомлення українською – вимога законодавства Рекомендовані

Реклама є рушійною силою для бізнесу у приверненні уваги і зацікавленості споживачів до товару чи послуги. Реклама завжди звертається до людини, впливає на її свідомість, на прийняття того або іншого рішення (купувати/не купувати). Та до рекламних повідомлень встановлені й певні вимоги. Зокрема, з 16 січня 2021 року вступили в дію зміни до статті 6 Закону України «Про рекламу», згідно з якими:

  1. Мовою реклами в Україні є українська мова.
  2. Об’єкти права інтелектуальної власності у рекламі використовуються мовою, якою їм наданий правовий захист відповідно до законодавства про охорону прав інтелектуальної власності.
  3. Особливості використання у рекламі мов корінних народів і національних меншин України визначаються законом, що регулює порядок реалізації прав корінних народів, національних меншин України.

Використання української мови у рекламі описує стаття 32 Закону України «Про функціонування державної мови». За її нормами вся реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих ЗМІ має подаватися виключно українською. Водночас телерадіоорганізації закордонного мовлення або такі, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами ЄС.

У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов ЄС, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.

Повноваження контролю за дотриманням законодавства про рекламу в області покладені на Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, а саме - управління захисту споживачів. Тож спеціалісти сектору контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства постійно здійснюють моніторинг реклами та проводять із рекламодавцями інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання вимог законодавства.

Зазначимо, що за порушення ч. 5-7 ст. 27 Закону України «Про рекламу» передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. За порушення ч. 5 – штраф у п’ятикратному розмірі від вартості продукції; за порушення ч. 6 – 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за ненадання інформації щодо вартості реклами; за порушення ч. 7 Закону – до 300 неоподаткованих мінімумів громадян за неможливість встановлення вартості реклами.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3354130
Сьогодні
Цього місяця
Всього
691
29636
3354130

Ваш IP: 3.239.111.79
19-05-2022