Продовжуються обстеження об'єктів водопостачання на території області Рекомендовані

За період військового стану спеціалісти Держпродспоживслужби Кіровоградщини спільно з представниками органів місцевого самоврядування та підприємств-водопостачальників обстежили 21 водогін та 119 бюветів, колодязів, свердловин з метою визначення їх матеріально-технічного стану, якості, безпечності води для населення та приведення у відповідність до чинних вимог. За результатами обстежень були виявлені порушення у сфері питного водопостачання як на водогонах, так і на громадських криницях.

Основні порушення на водогонах: не огороджене джерело (свердловина) для заборони доступу сторонніх осіб або здійснення діяльності, що може призвести до забруднення грунту та води; відсутній технологічний регламент або інший документ з описом технологічного процесу виробництва, обробки питної води із зазначенням реагентів; не організований або не проводиться виробничий лабораторний контроль за безпечністю та якістю питної води, відсутній запас реагентів та дезінфекційних засобів для обробки води. Мова йде зокрема про водогони КП «Созонівський комунальник», с. Созонівка, Великосеверинівська громада; ЖКП «Байраки Будівництво», с. Високі Байраки, Великосеверинівська громада; КП «Бережинський комунальник», Первозванівська громада; с. Камянече, с. Свердликове, Новоархангельська громада; с. Костомарівка, с. Василівка, Кетрисанівська громада; 7 сільських водогонів на території Великоандрусівської громади; Северинівський водозабір Інгульської шахти ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

Порушення, виявлені на об’єктах нецентралізованого водопостачання (громадських колодязях, свердловинах): не проводиться своєчасний ремонт колодязів (не забезпечена герметизація джерела, відсутні кришки для закриття колодязів, потребують ремонту наземні частини та облаштування відмосток), їх чищення, дезінфекція та знезараження питної води; не здійснюється систематичний контроль за безпечністю та якістю питної води або порушується періодичність його проведення; відсутні графіки дослідження води за видом контролю, переліком показників, періодичністю, місцями (точками) відбору; відсутні санітарні паспорти на джерела, що засвідчують придатність води для вживання населенням. Це стосується громадських колодязів с. Димине, Соколівська громада; с. Велика Северинка, с. Лозуватка, с. Підгайці, с. Кандаурове, с. Високі Байраки, Великосеверинівська громада; с. Бережинка, с. Покровське, с. Гаївка, Первозванівська громада; с. Озера, Світловодська громада; с. Долинівка, с. Вікнина, с. Червоне, Гайворонська громада; смт. Завалля, с. Салькове, Заваллівська громада; м. Гайворон, с. Василівка, с. Сугокліївка, с. Кохане, с. Новомиколаївка, Кетрисанівська громада; колодязі на території Рівнянської, Новоархангельської, Маловисківської громад.

З метою усунення порушень, виявлених під час обстежень, балансоутримувачам об’єктів водопостачання та органам місцевого самоврядування направлено 110 рекомендаційних листів та довідок з пропозиціями щодо вжиття заходів. Для забезпечення населення питною водою гарантованої якості приводяться у належний санітарно-технічний стан функціонуючі водогони та джерела нецентралізованого водопостачання, водозабірні споруди, мережі водопостачання. Також визначаються резервні джерела, придатні для задоволення питних, побутових та інших потреб населення на випадок аварій, забруднень; споруди для зберігання необхідної кількості запасу води для населення, транспорт для доставки води.

Виробничий лабораторний контроль здійснюється відомчими лабораторіями підприємств-водопостачальників та за угодами з іншими лабораторіями. Зокрема державні лабораторії Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за період воєнного дослідили 23 зразки води питної з водогонів (12 зразків за мікробіологічними показниками, 11 - за санітарно-хімічними) - в 2 зразках виявлено відхилення за санітарно-хімічними показниками. Також досліджено 10 зразків води з об’єктів нецентралізованого водопостачання (5 зразків за мікробіологічними показниками, 5 - за санітарно-хімічними) - в 2 зразках виявлено відхилення за санітарно-хімічними показниками, в 2 – за мікробіологічними.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області продовжують співпрацювати з місцевими військовими адміністраціями, міськими, сільськими та селищними головами з питань утримання об’єктів водопостачання, приймаються відповідні рішення на засіданнях місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Забезпечення населення безпечною питною водою є одним із пріоритетних завдань, робота в цьому напрямку триває.

 

20220427 112553

 

IMG a50340b607c11bd0d2e5627633c51e44 V

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3354252
Сьогодні
Цього місяця
Всього
813
29758
3354252

Ваш IP: 3.239.111.79
19-05-2022